AKTUÁLNE: Huawei už nemôže predinštalovať Facebook, Instagram ani WhatsApp

Facebook prestáva spolupracovať s Huawei, čo znamená, že do svojich zariadení odteraz nemôžu predinštalovávať aplikácie spadajúce pod krídla softvérového giganta.

Facebook prestáva spolupracovať s Huawei, čo znamená, že do svojich zariadení odteraz nemôžu predinštalovávať aplikácie spadajúce pod krídla softvérového giganta. O aktuálnej správe informovala agentúra Reuters. Ide o najnovší počin spájaný s obchodnou vojnou, ktorú vedú USA a Čína.

Majitelia Huawei smartfónov aplikácie budú môcť využívať aj naďalej, budú si ich však musieť stiahnuť manuálne. Týka sa to aplikácií Facebook, Messenger, WhatsApp a Instagram. Huawei doteraz aplikácie ponúkal v základnej softvérovej výbave smartfónu.

Facebook nariadenie Spojených štátov berie vážnejšie, než Google, ktorý rešpektuje aj dočasnú licenciu trvajúcu do 19. augusta. Vďaka nej je schopný zasielať bezpečnostné aktualizácie na všetky Huawei smartfóny. Facebook, na druhú stranu, dočasnú licenciu ignoruje a spoluprácu ukončuje úplne.

Pre Huawei to nie je tak zdrvujúca správa ako ukončenie spolupráce s Google či ARM, no nie je to ani nič, z čoho by sa vedenie tešilo. Každopádne, firme neostáva nič iné, než sa sústrediť na vylepšenie svojho vlastného obchodu s aplikáciami, o ktorom sme písali v samostatnom článku.

TIP REDAKCIE
Sony Xperia PRO-I prekvapuje 1" snímačom obrazu a premenlivou clonou

Total
73
Zdieľaní
Total
73
Zdieľať