YouTube pre Android: Dočkáme sa vylepšenia ovládacích prvkov

Koniec zbytočným otáčaniam.

2
najlepsie
Foto: freestocks.org

Videá na telefóne v dnešnej dobe pozerá už asi každý. S postupom času na trh prichádzajú telefóny s čím ďalej väčšou obrazovkou, no aj napriek tomu nám aplikácia YouTube pre Android ponúka stále takmer rovnaké možnosti, aspoň teda čo sa ovládacích prvkov týka.

Pri otočení telefónu do horizontálnej (vodorovnej) polohy sa video rozprestrie na celú obrazovku, čo nám síce poskytne lepší zážitok z obrazu, avšak nám znemožňuje prístup k niekoľkým dôležitým akciám. Konkrétne hovoríme o možnosti lajkovania, komentovania či zdieľania.

FOTO: Android Police

Jednoduchší prístup

Práve to sa však má čoskoro zmeniť. Pod panelom s odporúčanými videami, ktorý si môžete vysunúť potiahnutím prsta smerom nahor, máte po novom ďalší panel, ktorý konečne obsahuje vyššie spomínané ovládacie prvky.

To znamená, že ak sa vám dané video páči, no nechce sa vám otáčať telefón len kvôli hodnoteniu či zdieľaniu, môžete tak spraviť doslova jedným ťahom.

Zmena je zatiaľ dostupná v beta verziách aplikácie, konkrétne YouTube v14.19.54 a 14.20.50. Najnovšiu verziu si môžete stiahnuť priamo tu.