qr kod

Android 10 Q konečne umožňuje zdieľať WiFi pripojenie cez QR kód alebo text

Ak nevyužívate skutočne objemný dátový balíček od operátora, na bezdrôtové WiFi pripojenie zrejme nedáte dopustiť.

Ak nevyužívate skutočne objemný dátový balíček od operátora, na bezdrôtové WiFi pripojenie zrejme nedáte dopustiť. Skôr ako sa k tej či onej WiFi pripojíte, potrebujete najskôr získať heslo, pokiaľ je teda sieť zabezpečená tak ako má byť.

Asi už každý z vás niekomu položil otázku: „Aké máte heslo na WiFi?“ Pri návšteve u niekoho doma obvykle začne hľadanie hesla zapísaného niekde v poznámkach alebo hostiteľ otočí router, kde je na jeho zadnej strane prístupové heslo obvykle napísané.

Komplikovaný a nepohodlný spôsob už v novej verzii Android 10 Q nebude potrebný. Operačný systém konečne podporuje zdieľanie prístupu k WiFi sieťam prostredníctvom QR kódu alebo jednoduchého textu.

Užívateľ, ktorý sa chce k sieti pripojiť, kód jednoducho naskenuje fotoaparátom svojho smartfónu.

QR kod

Áno, touto funkciou už disponujú zariadenia niektorých výrobcov smartfónov, napr. tie od Huawei či Xiaomi.

V nastaveniach zariadenia s OS Android 10 Q stačí ťuknúť na jednu z uložených WiFi sietí, zvoliť Zdieľať a potvrdiť zdieľanie odtlačkom prsta alebo PIN kódom. Následne sa zobrazí QR kód.

TIP REDAKCIE
Nové gestá v OS Android 10 Q nebudú povinné pre výrobcov smartfónov

Praktická je aj druhá možnosť – heslo sa po vyvolaní zdieľania zašifruje ako obyčajný text, ktorý sa ľahko opíše. Táto voľba padne vhod vlastníkom zariadení, ktoré nie sú schopné čítať QR kódy.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať