Huawei

Huawei v ešte väčších problémoch. K zákazu Google sa pridáva aj Intel a Qualcomm

Huawei momentálne vedie obchodnú vojnu s vládou Spojených štátov amerických. Ak to doteraz nebolo jasné, teraz už určite je.

Huawei momentálne vedie obchodnú vojnu s vládou Spojených štátov amerických. Ak to doteraz nebolo jasné, teraz už určite je. Čínska spoločnosť stratila prístup k aktualizáciám Androidu, ako aj k službám, ktoré sú s ním priamo spojené.

Nové Huawei smartfóny tak nemusia ponúknuť obchod Google Play, Gmail, YouTube, mapy či asistenta. Ku Google sa teraz pridávajú ďalší giganti.

[irp posts=”74581″ ]

Intel, Qualcomm, Broadcom a Xilinx informovali svojich zamestnancov, že dnešným dňom prestávajú dodávať Huawei vybavenie a technológie. Vyplýva to zo zistení servera Bloomberg.

Práve Intel a Qualcomm sú pre Huawei kľúčovými partnermi. Intel dodáva procesory pre notebooky a servery, zatiaľ čo Qualcomm dodáva čipsety a modemy pre menej výkonné smartfóny.

Vojna medzi Čínou a USA

Novinka sa na svet dostala krátko po tom, ako sme sa dozvedeli, že spoluprácu s Huawei ukončuje aj Google. To znamená, že nové (zatiaľ nepredstavené) smartfóny od Huawei stratia, resp. nikdy nezískajú prístup ku službám Google.

Baráž zlých správ pre Huawei prichádza po tom, ako americké ministerstvo obchodu ešte minulý štvrtok zaradilo Huawei na čiernu listinu. To jej znemožnilo kupovať americké súčiastky a technológie bez súhlasu vlády USA.

Total
59
Zdieľaní