Huawei

Šéf Huawei: Na konflikt s USA sme plne pripravení

Výkonný riaditeľ Huawei, Ren Zhengfei, v utorok pre čínske médiá vyhlásil, že spoločnosť je „plne pripravená“ na konflikt s USA.

Výkonný riaditeľ Huawei, Ren Zhengfei, v utorok pre čínske médiá vyhlásil, že spoločnosť je „plne pripravená“ na konflikt s USA. Tento krok považuje za nevyhnutný. Ambíciou Huawei je stať sa globálnym technologickým lídrom.

Obetovali sme záujmy zamestnancov a ich rodín pre vytvorenie ideálu, aby sme mohli stáť na samotnom vrchu sveta,“ povedal Ren v rozhovore pre čínske médiá.

Aby sme dosiahli tento ideál, so Spojenými štátmi by bol konflikt skôr či neskôr,“ dodal.

Spojené štáty proti Huawei zakročili zatiaľ najsilnejšie. Minulý štvrtok Trumpova administrácia vydala rozkaz, aby americké firmy prestali predávať svoje technológie alebo produkty Huawei. To malo vážny dopad. Čínska spoločnosť napríklad stratila licenciu na Android, ktorú sa jej následne podarilo získať na ďalších 90 dní.

Huawei: 90 dní je nič, aj tak sme plne pripravení

Ren v utorok jasne zdôraznil, že cena útechy vo forme predĺženia licencie o 90 dní pre Huawei „znamená veľmi málo,“ pretože spoločnosť je už teraz „plne pripravená“ na zákazy a obmedzenia.

Oddelenie Huawei vyvíjajúce čipy, HiSilicon, v piatok informovalo o tom, že na zákaz zo strany USA sa pripravovali už niekoľko rokov. Za rozhodnutím stáli obavy z toho, že USA im skôr či neskôr zakážu nakupovať americké čipy a technológie. „Všetky záložné produkty začíname využívať. Zaručí to neprerušenú dodávku produktov,“ píše sa v memorande. Firma mala okrem toho vyvíjať aj vlastný operačný systém.

Vyrábame rovnako kvalitné čipy ako tie z USA. To ale neznamená, že nechceme nakupovať v USA,“ povedal Ren. „Nemôžeme sa izolovať od sveta,“ vysvetľuje.

Šéf Huawei zároveň poďakoval americkým spoločnostiam, ktoré im pomohli dostať sa tam, kde sú. Keď padla otázka na to, ako dlho bude pokračovať takéto naťahovanie medzi Čínou a USA, Ren ukazuje prstom na Trumpovu administráciu.

Viniť musíte amerických politikov, nie spoločnosti,“ uzavrel.

Total
52
Zdieľaní