Samsung má umelú inteligenciu, ktorá spraví z jednej fotky tváre realistické video

Ďalší dôležitý míľnik.

0
Ilustračný obrázok (FOTO geralt / pixabay.com)

Napredovanie vo vývoji jedného z fenoménov 21. storočia naberá na obrátkach. Vďaka tomuto trendu je z umelej inteligencie čoraz schopnejšia technológia, ktorej nerobí problém ani premena fotografie na realisticky vyzerajúce video.

Ide o ešte čerstvé dielo spoločnosti Samsung, ktoré bude mnohým z nás bez akýchkoľvek pochýb naháňať strach. Keď umelej inteligencie poskytneme čo i len jeden záber tváre človeka, vie z neho spraviť niekoľko sekundový video záber, kde dotyčný pohybuje hlavou a aj ústami.

Problém jej dokonca nerobí ani umelecké dielo s podobou kresby. Demonštračné video zahŕňa počítačom vytvorenú animáciu Mony Lisy, k čomu poslúžil svetoznámy obraz.

Na novinku upozornil web GizmoChina.

Podobné triky nie sú nič nové. Takzvané deepfake videá, za ktorými stojí umelá inteligencia, sú tu už pomerne dlho. Až doteraz bolo ale na ich tvorbu potrebných viacero fotografií ľudskej tváre z viacerých uhlov pohľadu, nielen jedna. A z toho možno pomerne jednoducho vydedukovať, že Samsung stojí za ďalším dôležitým míľnikom v technologickom napredovaní.