Viac ako 300 originálnych tapiet v 4K rozlíšení: Vyskúšaj novú aplikáciu švédskeho dizajnéra

0
abstruct

Ak si aj vy dávate záležať na vzhľade domácej obrazovky svojho smartfónu alebo tabletu, výber tej správnej tapety vám asi nejaký ten čas zabral. Inšpiráciu môžete načerpať aj z novej aplikácie dizajnéra Hampusa Olssona.

Meno je vám možno povedomé. Švédsky ilustrátor a dizajnér totižto vytvára štýlové pozadia pre smartfóny OnePlus. Pri svojej práci kombinuje analógové techniky s digitálnou tvorbou, ktorými vytvára surrealistické diela s mixom rôznych farieb a textúr.

Hampus Olsson za posledné roky vytvoril viac jedinečných tapiet ako len tie, ktoré nájdeme v smartfónoch OnePlus. Všetky zoskupil vo svojej aplikácii s názvom Abstruct.

Nachádza sa v nej viac ako 300 unikátnych tapiet vo vysokom rozlíšení, ktoré sa budú skvele vynímať na akejkoľvek obrazovke.

abstruct

Pozadí nie je veľa. Niektoré podobné aplikácie majú vo svojej databáze tisíce a tisíce obrázkov. Oplatí sa ale uprednostniť kvalitu pred kvantitou.

Aplikácia Abstruct sa dá stiahnuť bezplatne, no sprístupní vám asi 150 tapiet z celkového počtu. Za jednorázový nákup vo výške 1,99 € sa vám odomknú všetky pozadia. Je viac ako isté, že bude autor postupom času pridávať ďalšie a ďalšie.

Originálne nie sú len pozadia, ale aj aplikácia samotná. Ako vyzerá, vidíte na snímkach obrazovky v texte. Aplikáciu si stiahnete štandardne z obchodu Google Play, kam vás presmeruje tento odkaz.