redmi k20

Redmi K20: Riaditeľ potvrdzuje označenie nového TOP modelu s procesorom SD 855

To, že Xiaomi plánuje pod dcérskou značkou Redmi predstaviť cenovo dostupnú vlajkovú loď, ktorá môže podkúriť prémiovej konkurencii, je známe už od začiatku apríla.

To, že Xiaomi plánuje pod dcérskou značkou Redmi predstaviť cenovo dostupnú vlajkovú loď, ktorá môže podkúriť prémiovej konkurencii, je známe už od začiatku apríla.

Potvrdil to riaditeľ pre značku Redmi Lu Weibing. Ten najnovšie na sociálnej sieti Weibo prezradil novú informáciu. Zariadenie sa bude podľa riaditeľa nazývať Redmi K20. Označenie je v rámci portfólia zariadení nové.

V niektorých regiónoch sveta, napr. v Európe, sa ale môže predávať pod označením Poco F2, čím vlastne by nahradil Poco F1 – cenovo dostupnú vlajkovú loď z augusta minulého roka.

redmi K20

Viac ako názov nás ale zaujíma výbava. Použitie najvýkonnejšieho čipsetu spoločnosti Qualcomm môžeme považovať za istotu. Prednej strane by mal dominovať 6,39″ OLED displej s FHD+ rozlíšením, pod ktorým sa má nachádzať optický snímač odtlačkov. Chrániť ho bude vrstva Gorilla Glass 6.

Vyzerá to, že sa bude predná kamera nakoniec skutočne vysúvať z konštrukcie podobne, ako pri OnePlus 7 Pro. Má mať rozlíšenie 20 Mpx. Čo sa týka hlavnej zostavy kamier, 48 Mpx primárny snímač obrazu doplní 8 Mpx širokouhlý senzor a 16 Mpx fotoaparát s optickým priblížením.

[irp posts=”74283″ ]

Dobre tiež vyzerá 4000 mAh batéria s 27W rýchlym nabíjaním. Zatiaľ nevieme, ako bude novinka vyzerať, kedy bude predstavená a hlavne netušíme, koľko bude stáť. Cena ale má byť podľa tradícií značky viac ako iba priaznivá.

Na ďalšie informácie budeme čakať.

Total
34
Zdieľaní