Staršie smartfóny od OnePlus dostanú niektoré funkcie z najnovšieho modelu 7 Pro

Aktualizácie pre OxygenOS.

0
oneplus

Čo sa týka distribúcie softvérových aktualizácií, spoločnosť OnePlus patrí medzi tie najspoľahlivejšie. Podľa rebríčka AOSMark sa zaradila na druhé miesto hneď za Google. Tretie miesto patrí Nokii.

Aktualizačné renomé spoločnosti nedávno potvrdil balíček s OS Android 9 Pie, ktorý je určený pre smartfóny OnePlus 3 a 3T z roku 2016. Zároveň výrobca pripravuje svoje zariadenia pre OS Android 10 Q.

Beta verzia Android Q Developer Preview je dostupná pre OnePlus 7 Pro, OnePlus 6, 6T a čoskoro sa bude dať stiahnuť aj do modelov OnePlus 5 a 5T. Tieto zariadenia navyše čaká aktualizácia systému OxygenOS, ktorá im prinesie niektoré funkcie z nedávno predstaveného OnePlus 7 a 7 Pro.

Nové funkcie nie sú závislé od použitého hardvéru, preto výrobcovi nič nebráni v inovácii štvorice starších zariadení. Výrobca spomína Fnatic Mode – špeciálny herný režim, ktorý prispôsobí zdroje maximálnemu výkonu bez rušivých upozornení.

Režim Zen vám dá 20 minút na oddych. Počas tejto doby nebudete dostávať žiadne upozornenia, hovory ani nič, čo by vás rozptyľovalo. Dostupné sú len tiesňové volania a aplikácia fotoaparátu.

Režim môžete aktivovať napr. počas obednej prestávky alebo len tak, pri sedení na lavičke v parku a v podobných situáciách, kedy chcete mať chvíľku pre seba.

oneplus 7

Screen Recorder umožní zaznamenávať dianie na obrazovke vo vysokej kvalite, aj so systémovými zvukmi. Praktické budú Rýchle odpovede pri orientácii zariadenia na šírku. Pri hraní hry alebo sledovaní videa odpoviete na správu bez toho, aby ste museli túto činnosť prerušiť.

oneplus 6T

Funkcia DC Dimming (stmievanie pomocou jednosmerného prúdu) eliminuje blikanie obrazovky pri najnižších úrovniach jasu. Toto pulzovanie zväčša nie je viditeľné, no citlivým užívateľom môže spôsobiť vo vyhrotených prípadoch bolesti hlavy a očí.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy A50 získava dôležitú aktualizáciu: Vylepšuje dotykový displej!

Týmto neduhom trpia aj LCD obrazovky, nielen OLED panely. Pri LCD obrazovkách sa DC Dimming používa roky, no pri OLED paneloch to tak nie je. Dôvodom je, že pri nich ovplyvňuje zobrazenie farieb. Stmievanie bude najskôr dostupné pre smartfóny OnePlus 6 a 6T v rámci beta verzie.

Po vyhodnotení testovania tvorcovia rozhodnú, či ju dostanú aj OnePlus 5 a 5T.

Poslednou zásadnou funkciou ohlásenou výrobcom je RAM Boost. Pomocou nej budete môcť z kapacity operačnej pamäte vyťažiť maximum a urýchliť tak načítavanie obľúbených aplikácií.

Kedy budú aktualizácie k dispozícii nie je zatiaľ známe. Určite sa ale objavia v nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch.