oneplus 7

Bežný OnePlus 7 prichádza s nižšou cenou, no stále výbornými parametrami

Spoločnosť OnePlus predstavila vlajkový model OnePlus 7 Pro, ktorý síce disponuje špičkovým hardvérom a softvérom, no je o poznanie drahší. Výrobca si preto pripravil aj v úvodzovkách obyčajný OnePlus 7.

Spoločnosť OnePlus predstavila vlajkový model OnePlus 7 Pro, ktorý síce disponuje špičkovým hardvérom a softvérom, no je o poznanie drahší. Výrobca si preto pripravil aj v úvodzovkách obyčajný OnePlus 7.

OnePlus 7 sa bude predávať za 549 € vo verzii so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Model s 8 GB RAM a 256 GB pamäťou stojí 599 €. Obe verzie sa budú dať zakúpiť rovnako ako OnePlus 7 Pro, prostredníctvom oficiálnej stránky oneplus.com/sk.

OnePlus 7

OnePlus 7 si je v mnohom podobný s vlaňajším modelom OnePlus 6T. Vybavený je 6,41-palcovým AMOLED displejom s FHD rozlíšením, ktorý však nemá zakrivené postranné okraje a jeho celistvosť narúša malý zárez v hornej časti.

Pod obrazovkou sa nachádza optický snímač odtlačkov, ktorý by mal pracovať rýchlejšie. V zariadení je uložená totožná 3700 mAh batéria s 20W rýchlym nabíjaním. Ani OnePlus 7 nemá 3,5 mm audio konektor.

oneplus 7

 

Nový je čipset. Aj OnePlus 7 poháňa Snapdragon 855 spolu so 6 alebo 8 GB operačnou pamäťou a 128/256 GB úložiskom štandardu UFS 3.0. Z drahšieho modelu tiež OnePlus 7 prevzal stereo reproduktory Dolby Atmos, lineárny vibračný motor pre lepšiu odozvu, upozornenia a hlavný fotoaparát.

oneplus 7

Primárny 1/2-palcový snímač obrazu Sony IMX586 má rozlíšenie 48 Mpx, optickú stabilizáciu obrazu a svetelnosť f/1.7. Druhý fotoaparát má rozlíšenie 5 Mpx a vyzerá to, že jeho jedinou úlohou je zbierať informácie o hĺbke scény.

Prítomný je ale vylepšený režim Nightscape 2.0 pre snímanie v zlých svetelných podmienkach. Aby sme nezabudli, v malom záreze obrazovky sídli 16 Mpx kamera schopná natáčať 1080p video.

oxygen os
OxygenOS 9.5

OnePlus 7 je cenený aj kvôli softvéru, nielen hardvéru. Najnovšia verzia OxygenOS 9.5 neobsahuje žiadny balast, teda vopred nainštalované a často zbytočné aplikácie.

TIP REDAKCIE
OnePlus 7 Pro oficiálne: 90 Hz OLED displej, špičkový fotoaparát a o niečo vyššia cena

Rýchlosť a stabilitu porovnateľnú s čistým Androidom výrobca obohatil o gestá, špeciálny herný režim pre maximálny výkon či napríklad režim Zen. V podstate ide o ekvivalent k nástrojom digitálnej rovnováhy, ktoré majú za úlohu sledovať čas používania smartfónu, počet upozornení a tak podobne.

OnePlus 7 už figuruje na stránkach výrobcu, kde sa môžete zoznámiť so všetkými podrobnosťami.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať