iPhone XS

Potvrdené: iOS 13 od Apple bude predstavený 3. júna

Spoločnosť Apple potvrdzuje dátum predstavenia novej verzie operačného systému iOS 13, o ktorom sa viac – menej vedelo už dlhšie.

Spoločnosť Apple potvrdzuje dátum predstavenia novej verzie operačného systému iOS 13, o ktorom sa viac – menej vedelo už dlhšie. Podľa očakávaní sa premiéra odohrá na výročnej konferencii Apple Worldwide Developers Conference.

WWDC 2019 prebieha od 3. do 7. júna 2019. iOS 13 výrobca svetu ukáže v prvý deň konferencie o 19. hodine nášho času. Apple na tejto konferencii oboznámi verejnosť s novými funkciami a vylepšeniami novej verzie iOS a ohlási dostupnosť beta verzie.

Stabilná zostava bude následne dostupná niekedy na jeseň podobne, ako pri OS Android 10 Q. Apple sa bude určite venovať aj ďalším svojim operačným systémom. Zvedaví sme na watchOS pre inteligentné hodinky Apple Watch.

apple watch
Najnovší model Apple Watch Series 4

Získať by mali vlastný obchod s aplikáciami, nové aplikácie, zdravotné funkcie a, samozrejme, nové štýlové ciferníky, ktoré budú okrem času ukazovať ďalšie „prevádzkové“ informácie.

V súvislosti s iOS 13 sa spomína hlavne tmavý motív užívateľského prostredia, pribudnúť by malo nové gesto pre vykonanie akcie Späť a niekoľko ďalších vylepšení. Tie zásadnejšie sme ich zhrnuli v samostatnom článku.

[irp posts=”74416″ ]

Neočakáva sa predstavenie žiadneho hardvérového produktu, no Apple môže prekvapiť. Určite sa na verejnosť nedostali všetky detaily týkajúce sa konferencie WWDC 2019.

Total
22
Zdieľaní