Oliur Rahman

Apple Watch zrejme získajú vlastný obchod s aplikáciami

Začiatkom júna bude spoločnosť Apple hostiť vývojársku konferenciu WWDC 2019, kde predstaví očakávané aktualizácie svojich operačných systémov. Pozornosť smeruje hlavne k iOS 13, so s prázdnou neodídu ani hodinky Apple Watch.

Začiatkom júna bude spoločnosť Apple hostiť vývojársku konferenciu WWDC 2019, kde predstaví očakávané aktualizácie svojich operačných systémov. Pozornosť smeruje hlavne k iOS 13, no s prázdnou neodídu ani hodinky Apple Watch.

Apple Watch sú najpredávanejšími hodinkami na svete. Na trhu neohrozene dominujú s viac ako 35-percentným podielom (Q1, 2019). Najbližšie k nim majú inteligentné hodinky kórejskej spoločnosti Samsung, ktorým patrí 11,1-percentný podiel.

Nová verzia operačného systému watchOS 6 urobí hodinky Apple Watch menej závislé od smartfónu iPhone. Podľa informácií serveru Bloomberg bude súčasťou novej verzie operačného systému samostatný obchod s aplikáciami.

Apple Watch
Najnovší model Apple Watch Series 4

Nové aplikácie by sa do hodiniek teda nemuseli inštalovať prostredníctvom smartfónu iPhone a aplikácie Watch Companion. Zároveň má pribudnúť niekoľko praktických aplikácií. Užívatelia môžu oceniť aplikáciu pre zaznamenávanie hlasových poznámok, ktorá je dostupná v zariadeniach iPhone, iPod a Mac.

Pribudnúť tiež má kalkulačka, aplikácia Knihy, primárne kvôli počúvaniu audio kníh, funkcia pre sledovanie menštruačných cyklov alebo nástroj, ktorý pacientom pripomenie, že si majú vziať lieky.

[irp posts=”64178″ ]

Majitelia hodiniek od Apple sa môžu tešiť aj na nové štýlové ciferníky, ktoré budú môcť zobrazovať okrem času ďalšie užitočné informácie. Čo sa týka operačného systému iOS 13, získať by mal tmavý režim, vylepšený multitasking a pár ďalších inovácií.

Total
14
Zdieľaní