podcasty

OFICIÁLNE: Aplikácia Podcasty Google prichádza do desktopov a iOS

Google I/O nám neustále prináša ďalšie a ďalšie skvelé novinky. Keď už hovoríme o vynovenom vyhľadávaní či Pixeloch, nemôžeme vynechať ani Podcasty Google.

Google I/O nám neustále prináša ďalšie a ďalšie skvelé novinky. Keď už hovoríme o Android Q, vynovenom vyhľadávaní či Pixeloch, nemôžeme nespomenúť ani Podcasty Google.

Aplikácia totiž oficiálne prichádza do desktopov a systému iOS. Ešte pred rokom boli Podcasty určené výhradne pre Android zariadenia v spolupráci s Google Asistentom. To sa však už čoskoro zmení.

Podcasty ako súčasť vyhľadávania

Ako sme už spomenuli vyššie, gigant sa rozhodol výrazne vylepšiť funkciu vyhľadávania, v ktorom budú po novom zahrnuté aj podcasty. Výberom ktoréhokoľvek z nich sa presuniete na stránku podcasts.google.com, ktorá vám ponúkne rozhranie identické tomu na Android zariadeniach.

Čo sa týka iOS, pri výbere podcastu sa vám zobrazí panel s ovládaním (prehrať/pozastaviť či vrátiť o 10 sekúnd/pretočiť o 30 sekúnd). Prispôsobiteľná bude taktiež aj rýchlosť prehrávania.

Pre Android však zostáva špecifická jedna súčasť aplikácie Podcasty Google, a to časovač, ktorý dokáže zastaviť prehrávanie podcastu po dopredu určenom čase.

Total
0
Zdieľaní