maxresdefault 7

Minecraft Earth: Prichádza nástupca populárneho Pokémon Go?

Microsoft pracuje na novom projekte, ktorým nie je nič iné, ako Minecraft Earth pre Android a iOS, ku ktorému bol skorej tohto mesiaca zverejnený aj trailer.

Microsoft pracuje na novom projekte, ktorým nie je nič iné, ako Minecraft Earth pre Android a iOS.

Pôjde o hru v štýle AR (rozšírená realita). Pred pár rokmi sme sa taktiež dočkali vydania jednej AR hry, ktorá doslova pohltila celý svet – Pokémon Go. Je teda veľmi pravdepodobné, že práve Minecraft Earth bude jej úspešným následníkom.

Podľa oficiálnych informácií od Microsoftu sa novinky dočkáme v podobe beta verzie už toto leto.

Nová generácia hier

Minecraft má momentálne neuveriteľných 91 miliónov aktívnych hráčov, čo z titulu robí jednu z najobľúbenejších hier vôbec. Je na nej však poznať jej vek, a tak sa ho tím rozhodol preniesť do doslova inej reality. Výsledný výtvor by mal byť niečím, čo samotný tvorca HoloLens a Kinect, Alex Kipman, označil za “novú generáciu hier”.

Čo môžeme čakať?

Pôjde o interaktívny svet v životnej veľkosti. Ako sme už naznačili vyššie, hrateľnosť bude podobná tej, ktorú aj teraz môžeme nájsť v Pokémon Go. Je možné, že tam, kde máte v reálnom svete záhradu, bude v Minecraft Earth baňa plná diamantov, kde môžete okrem cenností natrafiť aj na jednu z klasických NPC. Skúmanie však nebude jediná dostupná aktivita. Tvorcovia nemohli predsa zabudnúť na možnosť, ktorá robí Minecraft tým, čím je – budovanie.

Stále si neviete predstaviť ako bude Minecraft Earth vyzerať? Odpoveď na túto otázku ponúkame v traileri nižšie.

Už toto leto sa teda dočkáme ďalšej, dúfajme aj skvelej, AR hry, v ktorej sa pre niekoho nudné prostredie môže v okamžiku zmeniť na nebezpečnú oblasť plnú legendárnych kockovaných blokov.

Total
0
Zdieľaní