google maps

Aplikácia Google Mapy získa režim Inkognito. Prísť má už čoskoro

Režim Inkognito je pojem, ktorý Google vymyslel už dávno, a to súčasne s vydaním prehliadača Chrome. Minulé leto dorazil do služby YouTube a teraz to vyzerá, že sa ho dočkáme aj v aplikácii Google Mapy.

Režim Inkognito je  pojem, ktorý Google vymyslel už dávno, a to súčasne s vydaním prehliadača Chrome. Minulé leto dorazil do služby YouTube a teraz to vyzerá, že sa ho dočkáme aj v aplikácii Google Mapy.

Generálny riaditeľ Google, Sundar Pichai, oznámil, že režim Inkognito skutočne dorazí aj do jeho vlastnej navigačnej aplikácie, pričom dostať by sa k nemu používatelia mali cez Účet Google.

Nič sa neukladá

Keď si aktivujete tento režim, všetky miesta, ktoré vyhľadáte alebo sa k nim necháte navigovať, sa nijak nespoja s vaším účtom (neuložia sa do databázy).

To, že je režim aktivovaný, poznáte podľa klasickej ikony v pravom hornom rohu, ktorá nahrádza vašu profilovú fotografiu.

inkognito
GIF: Android Police

Zatiaľ žiaľ nevieme, kedy presne režim do aplikácie dorazí, keďže Google použil len svoje staré známe “už čoskoro”. Dúfajme teda, že to čoskoro aj naozaj bude.

Total
14
Zdieľaní