AKTUÁLNE: Android notifikácie prichádzajú na Windows 10!

Microsoft minulý rok počas vývojárskej konferencie predstavil funkcionalitu „Your Phone,“ ktorú momentálne obohacuje nová funkcia.

Microsoft minulý rok počas vývojárskej konferencie predstavil funkcionalitu „Your Phone,“ ktorá umožňuje získať priamy prístup k správam, fotografiám a notifikáciám z vášho smartfónu. Teraz Microsoft sprístupňuje práve preposielanie notifikácií z Android zariadení. Všetky novinky sa týkajú Windows 10.

Možnosť preposielať notifikácie z Android smartfónu do Windows 10 sa objavila beta testerom ako súčasť verzie pre Insiderov.

TIP REDAKCIE
Takto funguje Your Phone, aplikácia, ktorá prepojí Windows 10 PC so smartfónom

Nová funkcia používateľom umožňuje získať prehľad o notifikáciách či nových správach z Androidu bez toho, aby sa musel svojho smartfónu čo i len dotknúť. Okrem toho môžu notifikácie odstrániť individuálne alebo všetky naraz. Zmeny na PC sa prejavia aj na Android smartfóne.

Bohužiaľ, momentálne to vyzerá tak, že s notifikáciami sa inak narábať nedá. Nedá sa odpisovať ani robiť ďalšie zmeny. V budúcnosti sa to môže zmeniť. V tejto verzii je možné toto:

  • Zobraziť prichádzajúce notifikácie v reálnom čase
  • Zobraziť všetky notifikácie zo smartfónu na jednom mieste
  • Vybrať si, ktoré notifikácie sa majú preposielať aj na počítač
  • Odstrániť notifikácie po jednej alebo všetky naraz

Microsoft novú aktualizáciu posiela postupne všetkým beta testerom, ktorí používajú verziu 1803 (RS4). Záujemcovia budú potrebovať Android smartfón s 1 GB operačnou pamäťou RAMAndroid 7.0 Nougat a novším.