FOTO: AndroidPIT

Material design si už v minulosti našiel cestu do Gmailu pre Android a taktiež aj Google Drive. Teraz je na rade Play Store.

Nový dizajn dorazí do Play Store spolu s verziou 14.5.52. Portálu 9to5google sa podarilo dostať ku kódom, vďaka ktorým dokáže vyzistiť, ako približne bude prerobený obchod vyzerať.

Spodný panel a hudba

V novom obchode si môžeme všimnúť hneď jednej podstatnej zmeny, a to spodnej lišty, na ktorej nájdeme tlačidlá Home (Domov), Games (Hry), Movies & TV (Filmy a TV) a Books (Knihy). Keď prejdete do jednej z uvedených sekcií, tlačidlo sa zafarbí zelenou, červenou, modrou alebo farbou.

Čo sa týka hudby, k tej sa zo spodnej lišty síce nedostanete, no v aplikácii môžete po novom nájsť tlačidlo Browse music (Prehľadávať hudbu), kde si môžete vaše obľúbené skladby bez problémov vyhľadať.

TIP REDAKCIE
Toto je Black Shark, čerstvo predstavený herný smartfón od Xiaomi!

Vyhľadávanie a inštalácia

Na samom vrchu aplikácie sa nachádza vyhľadávací panel so zaoblenými hranami a pôsobivým tieňovým efektom. Zmeny sa dočkal dokonca aj typ písma na kartách s informáciami o vybraných aplikáciach (Google Sans) či inštalačný panel, ktorý je po novom širší a oblejší. Postup samotnej inštalácie sa už nezobrazuje ako plochý zaplňujúci sa panel, ale ako načítajúci sa obrys ikony danej aplikácie.

FOTO: 9to5Google
FOTO: 9to5Google

Kategórie

Čo sa týka kategórií, pod ktoré vybraná aplikácia spadá, tie odteraz nájdeme umiestnené pod snímkami a popisom. V sekcii My apps & games (Moje aplikácie a hry) môžeme nájsť nové karty, kde jednotlivé oddelenia ako Updates (Aktualizácie) či Installed (Nainštalované) už nie sú umiestnené vo vrchnej časti obrazovky. Jednotlivé položky už naďalej nie sú oddeľované svetlosivými čiarami a novinkou je taktiež aj sekcia Permissions (Oprávnenia).

TIP REDAKCIE
Samsung predstavuje aplikáciu SeeColors pre televízory QLED, ktorá podporí osoby s poruchou farebného videnia

Stále vo vývoji

Material design pre Play Store je však ešte stále vo vývoji, takže každú jednu snímku treba brať s aspoň menšou rezervou, keďže sa toho môže ešte mnoho zmeniť.