Volkswagen má veľké plány: Ponúkne elektromobil za menej ako 20 000 €

Volkswagen chce najlacnejší elektromobil. Do roku 2023 nebudú stáť ani 20 000 eur.

0
Seat el-Born
Seat el-Born

Automobilový koncern Volkswagen momentálne pracuje na niekoľkých elektromobiloch, ktoré chce na trh priniesť za čo najnižšiu cenu. Podľa dostupných informácií má minimálne jeden z nich stáť menej ako 20 000 €. Výrobu a dizajn má zastrešiť Seat.

Podobne ako iné automobilky, aj Volkswagen pracuje na budúcich elektromobiloch, ktoré chce ponúkať za čo najmenej peňazí. Cieľom spoločnosti je v roku 2025 predávať milióny elektromobilov, čo dokážu jedine vtedy, ak sa im podarí znížiť cenu.

Nová, lacnejšia platforma

Firma tento rok ukáže elektromobil postavený na MEB platforme, ktorá však nie je dostatočne lacná. Prvý elektromobil postavený na MEB platforme má stáť okolo 26 000 €. Je to veľký posun vpred, no pre ľudí, ktorí si chcú kúpiť skutočne ľudový elektromobil je to predsa len pridrahý špás.

Volkswagen si to veľmi dobre uvedomuje a aj preto už teraz pracuje na novej platforme, ktorá bude lacnejšia. Za prvým elektromobilom, ktorého cena podlezie 20 000 € má stáť Seat. Ak pôjde všetko podľa plánu, dostupný bude v roku 2023.