Samsung zarobil o 60 % menej než minulý rok: Galaxy S10 za to nemôže, predáva sa výborne

Zisk Samsungu sa znížil až o 60 %. Čo stálo za tak výrazným prepadom?

3

Samsung Electronics ešte začiatkom mesiaca varoval svojich investorov, že tento štvrťrok zarobil podstatne menej peňazí než minulý rok. Ako Samsung predpovedal, tak sa aj stalo. Juhokórejská spoločnosť skutočne zarobila o 60 % menej než za rovnaký čas minulého roka. V číslach je to prepad z 11,95 miliárd eur na 4,72 miliárd eur.

Spoločnosť však vinu nehádže na svoju smartfónovú divíziu. Práve naopak, chváli, ako sa jej darí. Podľa slov Samsungu sa má predajom Galaxy S10 dariť veľmi dobre. Za 3 mesiace sa im podarilo celkovo predať až 78 miliónov kusov smartfónov5 miliónov tabletov. Budúci štvrťrok má byť z pohľadu smartfónov ešte silnejší.

Skutočný dôvod prepadu zisku

Samsung hádže vinu nižšieho zisku na menší záujem o pamäťové čipy a displeje, ktoré sú pre firmu najziskovejšie. Spoločnosť je presvedčená, že záujem opäť porastie v druhej polovici roka, keď sa viac výrobcov začne zaujímať o pamäťové čipy pre servery a smartfóny. Hovoríme tu hlavne o 256 GB moduloch, po ktorých bude siahať čoraz viac firiem.

Ďalším zdrojom financií majú byť ohybné displeje, do ktorých Samsung nalial obrovské investície. Počnúc týmto rokom sa im má risk začať vyplácať. Spoločnosť však nešpecifikovala, kedy má dôjsť k najväčšiemu dopytu. Všetko bude, pravdepodobne, záležať od (ne)úspechu prvých skladacích smartfónov.