Samsung je odhodlaný: Chce byť lepší ako Apple, do procesorov investuje 100 miliárd €!

Samsung vo veľkom investuje do procesorov. Budú vraj najlepšie na svete.

0

Samsung oznámil, že do divízie zaoberajúcou sa výskumom čipsetov plánuje naliať neuveriteľných 100 miliárd eur, ktoré rozloží tak, aby vystačili až do roku 2030.

Juhokórejská spoločnosť je už teraz kráľom/kráľovnou pamäťových čipov a vyzerá to tak, že chce rovnaký úspech uplatniť aj pri procesoroch. Cieľom Samsungu je hlavne predbehnúť Qualcomm, Apple aj Huawei.

Dlhá a drahá cesta

Samsung si už teraz navrhuje vlastné procesory, ktoré poznáme pod označením Exynos. Často však nie sú na rovnakej úrovni ako tie, ktoré navrhuje Qualcomm (Snapdragon) či Apple (Apple A). To sa v budúcnosti pravdepodobne zmení. Výrobca totiž každý rok uvoľní investíciu vo výške 8,6 miliardy eur, ktorá mu má pomôcť dosiahnuť to, čo chce. Tým niečím je samozrejme stať sa jednotkou na trhu.

Peniaze nepoputujú len na vývoj a výskum, ale aj na fabriky, ktoré mu majú pomôcť dosiahnuť to, po čom tak túži. Dobrou správou je, že firma chce do roku 2030 zamestnať 15 000 ľudí, ktorí budú pracovať buď na návrhu procesorov alebo priamo vo fabrikách.

Z novinky sa môžu tešiť hlavne Európania, ktorí si kupujú Samsung zariadenia. Práve v nich sa vo väčšine prípadov objavuje hlavne procesor s označením Exynos.