NÁVOD: Hnevá ťa batéria v Samsung telefóne? Takto ju nakalibruješ!

Ak máš problém s batériou v Samsungu, máme pre teba jednoduchý návod, ako ju otestovať a nakalibrovať.

15
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok

Ak v tvojej technologickej výbave figuruje Samsung smartfón, u ktorého si už nie si istý batériou, máme pre teba jednoduchý návod, ktorý ti môže pomôcť napríklad s príliš rýchlym vybíjaním.

Návod nie je určený pre extrémne prípady (pozeráme sa na teba, Note 7), no pri inak bezpečných zariadeniach môže pomôcť zvýšiť výdrž. Ako? Jednoducho – stačí rekalibrovať batériu telefónu alebo tabletu.

Telefónu môžeš s batériou pomôcť. Stačí ju rekalibrovať.

Batéria – najproblémovejšia súčiastka?

Pri smartfónoch platí, že práve batéria patrí medzi najviac zaťažované súčiastky. Okrem toho, že neustále dodáva energiu všetkým súčiastkam, ju ešte k tomu deň čo deň nabíjame. Súčasné akumulátory majú pritom len obmedzený počet nabíjacích cyklov, pri ktorých výrobca garantuje vopred stanovenú kapacitu. Tá neskôr pomaly ale isto začne klesať.

TIP REDAKCIE
Android 10 s OneUI 2.0: Veľká aktualizácia pre ďalšie Samsung zariadenia!

Určite si sa už stretol so situáciou, pri ktorej kapacita batérie náhle klesla napríklad zo 40 % na 10 % alebo ešte menej. Častá je aj situácia, keď telefón nabiješ na 100 %, no hneď po odpojení už telefón ukazuje len 90 %. Práve toto sú perfektné symptómy pre aplikovanie rekalibračnej liečby.

Návod nižšie je určený len pre Samsung smartfóny a tablety. Na smartfónoch od iných výrobcov ho neskúšajte.

Políčko „Level“ ukazuje aktuálny stav batérie
Pri upozornení stačí stlačiť OK a pokračovať.

Rekalibrácia batérie na Samsung smartfónoch a tabletoch

  • Nabi svoje zariadenie na 100 %. Keď sa nabíjanie dokončí, odpoj ho z nabíjačky.
  • Otvor si aplikáciu telefónu, ako by si chcel niekomu zavolať a vytoč číslo *#0228#
    • Pri tablete, ktorý nedisponuje aplikáciou telefónu otvor aplikáciu Samsung kalkulačky a zadaj kód (+30012012732+ Potom už budeš môcť pokračovať v zadávaní vyššie uvedeného kódu.
  • Automaticky sa vám otvoria rozšírené informácie o stave batérie. Teba zaujíma políčko „Level“ a hodnota, ktorá pri ňom figuruje.
  • Ťukni do „Quick Start,“ potvrď upozornenie a počkaj asi 5 sekúnd. Nezľakni sa, displej sa vypne, následne ho zapni a odomkni.
  • Po odomknutí telefónu opäť sleduj hodnotu „Level“. Ak tam bude napríklad 75 %, telefón opäť pripoj k nabíjačke a celý proces zopakuj znovu, až pokiaľ sa pri „Level“ nebude zobrazovať 100 %.

Keď začneš s kalibráciou, je dôležité v nej pokračovať až do konca, teda až do stavu, keď pri Level bude žiariť 100 %. Aby si sa uistil, že kalibrácia prebehla úspešne, rovnaké meranie opakuj aj po týždni.

Prečo to funguje?

Smartfón po kalibrácii batérie dokáže presne určiť, s akou úrovňou batérie pracuje. Nebude si teda myslieť, že v batérii ostáva pôvodná kapacita. Nakoniec len dodám, že nejde o zázračný spôsob, akým dvojnásobne zvýšiť výdrž batérie. Naopak, ide o spôsob, akým čo najlepšie vyladiť fungovanie telefónu a svojím spôsobom mu pomôcť dožiť sa vyššieho veku.