NASA testovala lietajúce úle plné mechanického hmyzu. Z neba pršali malí roboti

NASA nedávno skúšobne nasadila špeciálne drony, ktoré sa dajú opísať ako „lietajúce úle“. Jednotlivé drony z projektu CICADA disponujú senzormi pre monitorovanie počasia.

NASA nedávno skúšobne nasadila špeciálne drony, ktoré sa dajú opísať ako „lietajúce úle“. Jednotlivé drony z projektu CICADA (Close-in Covert Autonomous Disposable Aircraft) disponujú senzormi pre meranie teploty, rýchlosti vetru a tlaku vzduchu.

Každý jeden úľ je vybavený 25 cikádami, ktorých senzory sa aktivujú hneď po vypustení. Server CNET, ktorý sa téme venoval objasňuje, že projekt CICADA pochádza z rúk amerického námorníctva. Jeho účel pritom nemá byť až tak mierumilovný ako na prvý pohľad vyzerá.

Aj iné než mierumilovné misie

CICADA je konceptom nízkonákladového vzdušného vozidla, ktoré je riadené GPS a môže byť nasadené vo veľkom množstve výsevom v cieľovej oblasti,“ opisuje projekt americké námorníctvo.

Malé CICADy môžu byť pritom vybavené rôznym elektronickým nákladom, nie len senzormi pre monitorovanie počasia. Ich záber pôsobenia je preto široký.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať