FOTO: EVG photos (via Pexels.com)

Je to naozaj tak. Konzoly PlayStation 5 a Xbox Scarlett budú skutočne poslednými konzolami svojho druhu. Budúcnosť gamingu je totiž vraj v cloudových službách.

Pokiaľ ste aspoň mierne zbehnutí v oblasti gamingu, isto ste už o minimálne jednej cloudovej službe počuli. Ako príklad si môžeme vziať Google a jeho službu Stadia či Microsoft a jeho xCloud. Obidve služby sa však stále nachádzajú len vo svojom ranom štádiu.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Mi CC9 Pro: Príde so Snapdragon 730G a 108 Mpx fotoaparátom

Vráťme sa ale späť ku konzolám. Cristiano Amon, riaditeľ Qualcommu, povedal: „Niet žiadnych pochybností. Podľa nášho názoru je budúcnosťou dnešných konzol práve cloud, čo znamená, že hrať sa budete môcť na ktoromkoľvek zariadení a obrazovke. Z tohto dôvodu budú nadchádzajúce konzoly od Sony a Microsoftu tými poslednými.“ Tu však neskončil a k celému svojmu prehláseniu dodal: „Dôležitá je skutočnosť, že čoskoro budete môcť hrať hry na ktoromkoľvek zariadení. Hry, na ktoré by ste v inom prípade potrebovali stroj za tisíce dolárov.“

Unáhlené tvrdenie?

Niektorí sú však toho názoru, že tvrdenie riaditeľa Qualcommu je unáhlené, keďže žiadna cloudová služba ešte nefunguje tak, ako každý očakáva, že fungovať bude. A dôvod? Ako xCloud, tak aj Stadia je vo svojej podstate ešte stále vo vývoji.

Všetci ale musíme uznať, či sa nám to páči alebo nie, že Amonove predpoklady majú skutočne niečo do seba.