xCloud od Microsoftu: Služba, ktorá ti umožní hrať PC či Xbox hry na tvojom mobile!

S hernými službami sa túto jar akoby roztrhlo vrece. Veľa známych a veľkých spoločností sa rozhodlo vydať či vylepšiť vlastné herné služby (napr. Stadia od Google).

S hernými službami sa túto jar akoby roztrhlo vrece. Veľa známych a veľkých spoločností sa rozhodlo vydať či vylepšiť vlastné herné služby (napr. Stadia od Google). Výnimkou nie je, samozrejme, ani Microsoft.

Gigant totiž usilovne pracuje na svojej vlastnej službe s názvom xCloud. Podľa niektorých je služba dokonca už v testovacej fáze, čo by znamenalo, že sa jej už čoskoro dočkáme v jej plnej kráse. Nebudeme však zatiaľ predbiehať.

O čom je xCloud?

Ide o cloudovú službu, ktorá bude schopná prenášať známe herné tituly pre Xbox a PC na ktorúkoľvek obrazovku v domácnosti (prevažne na mobily).

Princíp znie jednoducho, no v skutočnosti má povolaný tím v Microsofte naozaj čo robiť. Samotné programovanie hry – ktorá je určená pre konzoly s vlastným gamepadom – aby fungovala na telefóne, znie dosť komplikovane.

Kompletné preprogramovanie nebude nutné

O tomto však vie aj hlavný programový manažér, ktorý prišiel s naozaj šikovným riešením – aby vývojári nemuseli kompletne preprogramovať už existujúce hry, budú im poskytnuté špeciálne xCloud nástroje, prostredníctvom ktorých dané hry jednoducho “prispôsobia”.

TIP REDAKCIE
Jedlo doručené robotom? Uber načrtol budúcnosť donáškových služieb

To je zatiaľ približne všetko, čo o xCloud aktuálne vieme. V prípade získania ďalších informácií ohľadom tejto služby ťa budeme určite informovať.