Nighthawk AX4: Nový router od Netgear kompatibilný s WiFi 6 predstavený

Cena je nižšia, lacný ale rozhodne nie je.

0
wifi 6
Foto: Netgear

Spoločnosť Netgear predstavila nový router s označením Nighthawk AX4, ktorý využíva technológie Intel a kompatibilný je s najnovším bezdrôtovým štandardom WiFi 6.

Nighthawk AX4 je v ponímaní bežných domácich smerovačov stále pomerne drahý, no v porovnaní s vyšším radom Nighthawk AX8 je cenový rozdiel citeľný. Nový router v súčasnosti ocenia náročnejší užívatelia, ktorí si zakladajú na maximálnej rýchlosti pripojenia a najnovších technológiách.

Nighthawk AX4 si bude výborne rozumieť s počítačmi s procesormi Intel 8. generácie. Výrobca hovorí o 40-percentnom náraste rýchlosti pripojenia a možnosti pripojiť až 256 rôznych zariadení súčasne.

Nighthawk AX4
Foto: Netgear

Na elektroniku bohaté domácnosti alebo kancelárie by tak mali dostať svoju dávku kvalitného a rýchleho pripojenia bez kompromisov. Router samozrejme disponuje aj spätnou kompatibilitou so staršími verziami štandardu WiFi.

Pripojiť sa tak k nemu dajú akékoľvek smartfóny, konzoly, prenosné počítače, televízory a tak podobne. Vďaka technológii OFDMA môže byť k smerovaču pripojených viacero zariadení internetu vecí bez toho, aby došlo k poklesu rýchlosti pripojenia.

wifi 6
Foto: Netgear

Nový sieťový štandard 802.11ax je dokonca energeticky úspornejší, čo sa dá zužitkovať hlavne pri pripojení kompatibilných mobilných zariadení s obmedzenou výdržou na jedno nabitie. Veľa ich ale na trhu zatiaľ nie je. Spomenieme napr. Samsung Galaxy S10 alebo najnovšie ThinkPady od Lenova.

TIP REDAKCIE
Xiaomi MiWiFi Mesh oficiálne: Najjednoduchšie riešenie ako pokryť celý byt či dom Wi-Fi signálom

Dizajn kombinovaný s dostatočným výkonom dokáže pokryť aj väčšie domácnosti či kancelárie. Mobilná aplikácia zase umožní ovládať a monitorovať celú WiFi sieť.

Nighthawk AX4 sa začne predávať tento mesiac s oficiálnou cenou 199 USD. U nás by sa mala cena pohybovať niekde v rozpätí 200 – 230 EUR. V úvode spomenutý výkonnejší Nighthawk AX8 stojí vyše 400 EUR.

Ďalšie podrobnosti nájdete priamo na stránkach výrobcu.