FOTO: NDTV Gadgets

Tmavý režim je fenomén, ktorý pomaly ale isto prichádza do takmer každej populárnej aplikácie. Po novom prichádza aj do jednej z menších služieb, konkrétne Kalkulačka Google.

Vyzerá to, že dostupnosti kompletného tmavého režimu by sme sa mali dočkať spolu s príchodom systému Android Q, ktorý by mal v plnej verzii doraziť už túto jeseň. Kým sa však tak stane, postupne tento režim prichádza do väčších i menších, no predovšetkým populárnych aplikácií.

3 dostupné režimy

Verzia služby Kalkulačka Google, ktorá ponúka tmavý režim, nesie označenie 7.6. Po ťuknutí na tri bodky v pravom hornom rohu sa vám rozbalí menu, v ktorom máte 3 možnosti vzhľadu aplikácie – svetlý, tmavý a automatický. Svetlý a tmavý zrejme netreba nijak bližšie objasňovať. Mnohých ale isto zaujíma, ako bude služba vyzerať po výbere tretej možnosti. Odpoveď je jednoduchá – režim aplikácie sa bude prepínať podľa toho, či je alebo nie je zapnutý šetrič energie. Ak je, kalkulačka prepne do tmavého režimu, vďaka čomu dokáže ušetriť energiu.

TIP REDAKCIE
Dbaj o svoje súkromie: Aplikácia iMyFone Umate Pro nadobro vyčistí tvoj iPhone

Novinkou v tejto službe však nie je len tmavý režim. Doposiaľ ste sa mohli k histórii výpočtov dostať len cez menu, no po novom vám stačí len potiahnuť prstom tesne nad číslami, a to v smere zhora nadol.

Stiahnite si aplikáciu Kalkulačka Google priamo tu.