apple

Apple má pracovať na novom hardvérovom produkte „B389“. O čo ide?

Novinky z produkcie Apple si vždy žiadajú pozornosť a inak tomu nie ani pri novom zariadení, alebo skôr príslušenstve, ktoré nesie pracovné označenie „B389“. 

Novinky z produkcie Apple si vždy žiadajú pozornosť a inak tomu nie ani pri novom zariadení, alebo skôr príslušenstve, ktoré nesie pracovné označenie „B389“. 

Informácie o novinke poskytli exkluzívne serveru 9to5Mac ľudia z prostredia vývoja, ktorí chcú zostať v anonymite.

Apple chce v blízkej budúcnosti vylepšiť funkciu vyhľadania strateného zariadenia. Plánuje zlúčiť nástroje Nájsť môj iPhone a Nájsť mojich priateľov do jednej komplexnej aplikácie, ktorá bude obsahovať zdokonalenú funkcionalitu a viac možností.

Apple chce dokonca strážiť akékoľvek veci, nielen elektroniku z vlastných radov. Pracovať má na malom lokalizačnom zariadení, ktoré sa podľa zdroja pracovne nazýva „B389“. Lokalizačné zariadenie bude spojené s účtom iCloud a uložené v ňom budú kontaktné údaje vlastníka.

tile
Monitorovacia značka Tile je na trhu už pár rokov. Apple údajne pracuje na takmer totožnom, no vlastnom riešení.

Ak sa používateľ so svojim smartfónom iPhone alebo hodinkami Apple Watch od tohto lokátora vzdiali, dostane upozornenie. V aute, práci alebo kdekoľvek si tak nezabudnete tašku s notebookom, peňaženku a vlastne čokoľvek, k čomu zariadenie umiestníte.

TIP REDAKCIE
Hanba na sto honov: Google Pixel Watch vraj poháňa 4-ročný procesor

Pokiaľ predsa len niečo stratíte alebo zabudnete, prípadný nálezca môže zariadenie „prečítať“ svojím smartfónom iPhone, vďaka čomu získa údaje o majiteľovi, ktorého následne kontaktuje.

Ak sa vám zdá koncepcia povedomá, nemýlite sa. V podstate takmer totožnú funkciu ponúka malé monitorovacie zariadenie známe ako Tile. To je na trhu už nejaký ten piatok a výrobca na svojich stránkach ponúka hneď niekoľko verzií za cenu od 25 EUR.

Neexistuje žiadna informácia o možnom období predstavenia nového príslušenstva. Najbližšie sa ponúka september, kedy Apple predstaví nové modely iPhone.