Inteligentný asistent je takmer všade: Ktorý z nich je najpoužívanejší?

Každý, kto sa orientuje v oblasti technológií, už určite počul pojem „inteligentný asistent“. Ktorý je však najobľúbenejší?

Každý, kto sa orientuje v oblasti technológií, už určite počul pojem „inteligentný asistent“. Ide o softvér, ktorý bol vytvorený na to, aby ľuďom uľahčoval život.

A skutočne sa mu to darí. Práve preto začali veľké spoločnosti ako Apple, Amazon, Google či Microsoft pracovať na vlastných verziách.

Výsledky vyžiadanej analýzy

Microsoft si len nedávno nechal vytvoriť analýzu trhu s inteligentnými asistentmi. A aj keď sa nižšie uvedené čísla vzťahujú len na územie Spojených štátov, určite nám dávajú aspoň nejakú spätnú väzbu ohľadom toho, ktorí asistenti vo svojej oblasti dominujú.

Do prieskumu bolo zahrnutých 7 tisíc ľudí, z ktorých 5 040 doma má používa inteligentného asistenta. Najčastejšie ho využívajú na prehrávanie hudby či filmov, no vysoko na zozname bolo aj ovládanie svetiel.  Výskum ďalej hovorí, že až 35 percent opýtaných má doma inteligentný reproduktor a 31 percent z nich využíva hlasové povely počas jazdy autom.

TIP REDAKCIE
Vitaj späť, Don Salieri: Mafia 4 sa má odohrávať ešte pred prvým dielom!
FOTO: 9to5Google

Kto dominuje?

Doposiaľ na americkom trhu dominujú štyria asistenti, a to asistent od Microsoftu, Apple, Google a Amazonu. Najobľúbenejšími sú tí od Google a Apple, keďže obaja majú na trhu 36-percentný podiel. Na druhom mieste sa nachádza Alexa s 25 percentami, pričom zemiakovú medailu získava Cortana s 19 percentami. Medzi zvyšné 1 percento patria ostatní, teda „nie až tak známi“ asistenti od menších firiem (ehm, Bixby, ehm).

Ktorého asistenta preferujete vy?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...