Elektrický Ford Mustang? Ford pracuje na verzii s dojazdom až 600 km!

Ford sa do elektromobilov púšťa s veľkými ambíciami.

0

Americká automobilka sa do elektromobilov púšťa s veľkou chuťou. Elektromobil s črtami Mustanga má mať dojazd až 600 kilometrov.

Ford sa tak, ako aj zvyšok automobiliek, usilovne pripravuje na väčší dopyt po elektromobiloch. Informácie o chystanej novinke priniesol server The Verge.

TIP REDAKCIE
Volkswagen má veľké plány: Ponúkne elektromobil za menej ako 20 000 €

Americký Ford to s elektromobilmi skúša už nejakú dobu. V jeho portfóliu nájdeme napríklad elektrické verzie Ford Ranger alebo Ford Focus, ktoré však príliš nezaujali. Hlavným dôvodom, prečo tomu tak je, je hlavne dojazd. Ten bol pri spomínaných modeloch príliš nízky. To sa má s príchodom modelu interne prezývaného Mach 1, zmeniť.

Optimistických 600 km

Nový elektromobil má mať podľa Fordu dojazd až 600 kilometrov. Označujeme ho za optimistický, keďže vychádza zo štandardu WLTP, ktorý je známy tým, že pri elektromobiloch dojazd nafukuje. Oveľa presnejší štandard EPA naznačuje, že by jeho oveľa reálnejšie vyzerajúci dojazd mohol byť na úrovni 530 kilometrov. To je stále viac než atraktívna ponuka.

Ford má začať predávať už budúci rok. S tak vysokým dojazdom bude viac než schopnou konkurenciou pre Teslu. Záležať však, pochopiteľne, bude na cene.