cia

Americká CIA ide s dobou, založila si účet na Instagrame

Ústredná spravodajská služba Spojených štátov známa ako CIA sa zaoberá rôznymi tajnými úlohami, medzi ktoré patrí aj špionáž. Teraz môžete sledovať vy ju!

Ústredná spravodajská služba Spojených štátov známa ako CIA sa zaoberá rôznymi tajnými úlohami, medzi ktoré patrí aj špionáž. Teraz môžete sledovať vy ju!

CIA si totižto pomerne prekvapivo založila účet na Instagrame. Mnohé spoločnosti aj vládne organizácie a úrady majú konto na niektorej zo sociálnych sietí, vďaka čomu môže verejnosť aspoň z časti vidieť do zákulisia a prácu daných subjektov.

V znení holywoodskych filmov je CIA plná super tajných agentov, ktorí využívajú sci-fi technológie v každodenných, životu nebezpečných misiách. Žiaľ, takého snímky sa na Instagram profile CIA nenachádzajú. Celý účet je vlastne sklamaním.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Central Intelligence Agency (@cia),

Zatiaľ sa na ňom nachádza jedna, naaranžovaná fotografia zobrazujúca špiónske klišé, ako parochňu pre maskovanie identity, visačku s preukazom, mapu, trezor alebo papierový sáčok s označením prísne tajné.

TIP REDAKCIE
Elektromobil lacnejší ako spaľovák? Táto automobilka to chce dokázať do 6 rokov!

CIA na Instagrame sleduje na americké pomery skromných 23 tisíc užívateľov. Nie každá vládna agentúra je aspoň z pohľadu pôsobenia na sociálnych sieťach nudná. Pravým opakom je NASA.

Tú na Instagrame sleduje cez 41 miliónov ľudí, ktorým prispievatelia dávkujú úchvatné zábery z vesmíru, astronautov, rakiet a hviezdnych konštelácií. Profil NASA za pohľad stojí a nájdete ho na tejto adrese.