Apple s autonómnymi vozidlami nekončí, dôkazom má byť implementácia novej technológie

To, že sa Apple zaujíma o oblasť autonómnych vozidiel, je pomerne známy fakt. Vstupenkou giganta je jeho vlastný projekt s názvom Project Titan, ktorý obohatil o zaujímavú novinku.

To, že sa Apple zaujíma o oblasť autonómnych vozidiel, je pomerne známy fakt. Vstupenkou giganta do tohto sektoru je jeho vlastný projekt s názvom Project Titan, ktorý obohatil o zaujímavú novinku.

Konkrétne hovoríme o pokročilej technológii senzorov – LIDAR (Light Detection And Ranging).

Čo je to LIDAR?

Je to metóda diaľkového merania vzdialenosti na základe výpočtu doby šírenia pulzu laserového lúča, ktorý sa odráža od snímaného objektu.

Apple pracuje na vlastnej verzii technológie

Podľa Apple je táto technológia na rozdiel od ostatných „menšia, lacnejšia a jednoduchšia pre hromadnú výrobu“. Podľa portálu Reuters má gigant dokonca aj špeciálne určený tím, ktorý pracuje na vlastnom LIDAR systéme.

Apple zatiaľ na všetkom „len pracuje“, takže nevieme, aký bude výsledok celej jeho snahy. Implementácia novej technológie však jasne naznačuje, že spoločnosť so svojím Project Titan len tak neskončí. Kedy sa ale dočkáme prvého autonómneho vozidla tejto značky zatiaľ nevieme, čo je pochopiteľné, keďže to zatiaľ nevie ani samotná spoločnosť.

TIP REDAKCIE
Okamžité platby medzi bankami prichádzajú, prevod peňazí potrvá pár sekúnd

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať