Apple Watch

Apple Watch čaká výrobná zmena: Displeje dodá iná firma, Samsung ani LG to nebude

Spoločný podnik výrobcov Sony, Hitachi a Toshiba – JDI (Japan Display Inc.) produkuje kvalitné zobrazovacie panely, ktoré sú ale postavené LCD technológií.

Spoločný podnik výrobcov Sony, Hitachi a Toshiba – JDI (Japan Display Inc.) produkuje vysoko kvalitné zobrazovacie panely, ktoré sú ale postavené na klasickej LCD technológií. Nie, žeby bola zlá, no nástup OLED panelov je značný. 

Podľa informácií agentúry Reuters sa JDI začína venovať pilotnej produkcii OLED panelov, ktoré majú putovať do nových modelov najpredávanejších inteligentných hodiniek sveta, Apple Watch.

Spoločnosť JDI patrí medzi hlavných dodávateľov Apple, ktorý jej zabezpečuje podstatnú časť príjmov. Jediným LCD modelom v ponuke Apple je v súčasnosti dostupnejší iPhone XR.

OLED obrazovky pre ostatné dva najnovšie smartfóny Apple dodáva Samsung, ktorý má v tomto smere dlhoročné skúsenosti a azda najvyššiu kvalitu. Displeje pre súčasné Apple Watch v prevažnej miere zase dodáva LG.

apple watch
Foto: Apple

Práve Samsung a LG rezonujú v priemysle OLED panelov najviac. Dravo sa ich snaží dobehnúť čínska konkurencia, napr. firma BOE. Ak chce JDI na trhu úspešne pôsobiť, musí sa intenzívnejšie zaoberať novým typom obrazoviek, čo sa už našťastie deje.

Pri výrobe ale bude musieť uplatniť iné, resp. odlišné postupy, aby nevznikol konflikt s duševným vlastníctvom kórejského Samsungu. Dlhoročný vývoj a výroba OLED panelov je chránená množstvom patentov.

TIP REDAKCIE
Detekcia pádu v hodinkách Apple Watch sa osvedčila. Pomohla 67-ročnému mužovi

Hovorca spoločnosti JDI zistenia spravodajcov z Reuters komentovať nechcel, no akcie JDI po zverejnení správy poskočili na tokijskej burze o 7,6 percenta. Dá sa teda špekulovať, že sa už obe firmy dohodli.

Total
13
Zdieľaní