simkarty

AKTUÁLNE: Slovenskí operátori po spoločnej dohode znižujú dáta v paušáloch

Slovenskí operátori sa k 1. aprílu rozhodli pre radikálnu zmenu. Podľa analýzy dát totiž zistili, že Slováci nevyužívajú toľko dát, koľko momentálne ponúkajú.

Slovenskí operátori sa k 1. aprílu rozhodli pre radikálnu zmenu. Podľa analýzy dát totiž zistili, že Slováci nevyužívajú toľko dát, koľko momentálne ponúkajú. Po spoločnej  dohode tak dochádza k výraznému zníženiu predplatených dát v paušáloch, aj na predplatenkách.

Dáva to zmysel, odkazujú operátori

Operátori sa počas nezvyčajnej tlačovej konferencie, ktorej sa zúčastnili všetci, vyjadrili k tomuto razantnému opatreniu. Podľa ich slov paušály upravili tak, aby dávali zmysel pre nich aj pre zákazníkov.

V priemere však ide o výrazné a hlavne celoplošné zníženie. Tak napríklad, ak ste doteraz mali predplatených 10 GB dát, po novom ich budete mať len 5 GB. Ak ste mali 2 GB, oddnes máte k dispozícii len 1 GB dát.

Z našich dát vidíme, že priemerný Slovák mesačne neprenesie ani 1 GB dát. Nevidíme preto dôvod, prečo by sme mali pokračovať v poskytovaní väčšieho objemu dát. Ak sa situácia zmení, zvážime navýšenie, no tak skoro to nebude,“ hovorí jeden z operátorov.

Ušetríme peniaze, vďaka čomu budeme môcť spustiť silnejšiu vianočnú kampaň. Tento rok by sme chceli osloviť aj zahraničné celebrity, ktoré si pýtajú vyšší honorár. Tie peniaze sme museli niekde nájsť,“ obhajuje sa druhý operátor.

Čo to znamená pre Slovákov?

Takmer v rovnakom čase, v ktorom prebehla tlačová konferencia operátorov sme obdržali aj novinky od poskytovateľov pevného bezdrôtového internetu. Mnohé menšie spoločnosti chcú vyťažiť na nepríjemnej novinke operátorov, a tak zavádzajú novinku.

Po uliciach sa budú prechádzať tzv. mobilné hotspoty. Budú to ľudia, ktorí budú mať na sebe batoh, v ktorom sa bude nachádzať prijímač signálu. Ten budú následne šíriť na verejných priestranstvách.

Fixná Wi-Fi je zaužívaná. My ju chceme posunúť ďalej. Naši pracovníci sa budú prechádzať v oblastiach, kde sa vyskytne väčší počet ľudí. Vďaka tomu dokážeme na mieru prispôsobiť pokrytie. Bez internetu tak neostane nikto,“ opisuje nový produkt jedna zo spoločností.

Mobilní pracovníci budú rozmiestnení vo všetkých mestách s 30 000 a viac obyvateľmi. „Pri menších mestách sa nám to hlavne z finančných dôvodov neoplatí. Ľudia na dedinách a v menších mestách pre nás nepredstavujú dôležitú klientelu,“ vysvetľuje hovorca ďalšej firmy. Vyzerá to teda tak, že Slovensko prejde veľkými zmenami.

Dnes je 1. apríl. Sme si istí, že ste nás odhalili už po pár vetách, no ak nie, tak šťastný deň bláznov! PS: operátorom sa vopred ospravedlňujeme, veríme ale, že to zoberú s humorom.

Total
38
Zdieľaní