Tesla Model 3

Tesla straší konkurenciu: Aktualizácia Modelu 3 zlepšila akceleráciu aj rýchlosť

Automobilka Tesla zlepšila prostredníctvom takzvanej OTA (over-the-air) aktualizácie výkon svojich elektromobilov Model 3.

Automobilka Tesla zvýšila prostredníctvom takzvanej OTA (over-the-air) aktualizácie výkon svojich elektromobilov. Majitelia Modelu 3 majú po novom k dispozícii balíček, ktorý im po inštalácii zlepší súčasnú akceleráciu a maximálnu možnú rýchlosť.

Nejde síce o žiadny veľký zázrak, no v automobilovom priemysle zatiaľ neexistuje konkurenčná spoločnosť s podobnými kapacitami, takže im môžu ostatní iba ticho závidieť. Koncern Volkswagen preto len nedávno oznámil, že začína klásť väčší dôraz na vývoj softvéru. Európa totiž nechce v digitálnej ére za Amerikou príliš zaostávať.

“Maximálna sila tvojho vozidla bola zvýšená približne o 5 %, čo zlepší akceleráciu aj výkonnosť,” uviedla Tesla tesne po sprístupnení aktualizácie, ktorá prináša firmvér vo verzii 2019.8.2., informuje web Electrek.

Balíček je k dispozícii len krátko po tom, čo automobilka prišla s ďalšou sľubovanou aktualizáciou pre majiteľov Long Range modelov. Tá dostala za úlohu zlepšiť súčasný dojazd, čiže sa vzájomne dopĺňajú. V neďalekej budúcnosti by ich ale malo prísť ešte viac.

TIP REDAKCIE
Omikron sa rozšíril už do 40 krajín sveta, WHO vyzýva k pripravenosti a opatrnosti

Spoločnosť Tesla počas nedávneho predstavovania Modelu 3 za 35 000 dolárov prezradila, že má pre svoj ľudový elektromobil pripravených hneď niekoľko dôležitých aktualizačných balíčkov. Prvých dvoch sme sa už dočkali. Onedlho by teda mali prísť na rad i ďalšie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať