NASA prva chodza vesmirom zucastnia iba zeny spacewalk

Spacewalk: NASA oznámila prvý čisto ženský výstup do vesmíru

Spacewalk alebo chôdza vesmírom nie je historickým momentom. Inšpirujúce je však to, že ženy sa vyrovnávajú mužom už aj v astronautickej oblasti.

Spacewalk alebo výstup do otvoreného vesmíru nie je v tomto prípade vôbec historickým momentom. Inšpirujúce je však to, že sa ženy vyrovnávajú mužom už aj v astronautickej oblasti.

V stredu hovorkyňa NASA, Stephanie Schierholz, oznámila, že 29. marca vykonajú historicky prvý výstup do vesmíru, ktorého sa zúčastnia iba ženy. Dve astronautky, Anne McClain a Christina Koch opustia relatívne bezpečie Medzinárodnej vesmírnej stanice aby aktualizovali batérie tohto obrovského korábu.

“Momentálne je naplánovaný čisto ženský spacewalk na 29. marca.” vyjadrila sa Schierholz. S plánmi je to však tak, že sa niekedy môžu zmeniť. McClain a Koch nebudú jediné ženy, ktoré sa tejto misie zúčastnia. Dôležitú rolu budú hrať aj osoby v zákulisí misie, ktoré predstavujú vedúcu letovú manažérku a vedúcu kontroly letu. Podporovať ich bude z vesmírneho centra Johnson Space Center v Houstone tretia žena, Kristen Facciol.

Misia predstavuje inšpirujúci príbeh

Celá misia je teda len a len v ženských rukách. Skúmanie konečných hraníc povolania astronautov vždy padalo na ramená mužom. 29. marca sa tak môžu tieto ženy zapísať do histórie a sympaticky potvrdiť, že sa v nejednom povolaní 21. storočia dokážu mužom vyrovnať.

Total
3
Zdieľaní