Skladacia Motorola Razr má byť vybavená čipsetom strednej triedy

Predbežná špecifikácia je vonku.

0
Koncept z dielne Yanko Design

Prvé skladacie smartfóny zatiaľ nevyzerajú ako niečo, pre čo by ste mali okamžite utekať do prvého obchodu s elektronikou, pokiaľ by boli bežne dostupné, samozrejme. Aspoň čiastočne to ale môže zmeniť Motorola Razr.

Motorola Razr je legendárnym zariadením, ktoré si vďaka svojej štíhlej konštrukcii v dobe svojej najväčšej slávy vyslúžila prezývku žiletka. Predstavená bola v roku 2004 a drží prvenstvo najpredávanejšieho mobilného telefónu na svete s vyklápacou konštrukciou.

motorola razr
Motorola Razr V3 (bgr.com)

Motorola Razr sa má dočkať modernej reinkarnácie, ktorá prebehne vďaka inovačnému ohybnému displeju. Vďaka serveru XDA Developers sa konečne niečo dozvedáme o jej špecifikácii.

Motorola Razr 2019

Novodobá Motorola Razr zrejme nebude vlajkovou loďou, čo však nevadí. Výrobca sa pokúsi udržať náklady na uzde, vďaka čomu nebude zariadenie (v porovnaní s konkurenciou) extrémne drahé. Aj keď lacné asi zrovna nebude.

Pod kapotou by sa mal nachádzať čipset strednej, presnejšie vyššej strednej triedy Snapdragon 710 spojený so 4/6 GB operačnou pamäťou a 64/128 GB interným úložiskom. Zaujímavo vyzerá displej, vlastne rovno dva displeje.

Motorola Razr
Jedna z patentových skíc pre Motorolu Razr

Ten veľký, hlavný a ohybný by mal mať uhlopriečku 6,2 palca a rozlíšenie 2142 x 876 pixelov. To vykúzli nevídaný pomer strán 22:9. Druhý displej, ktorý sa bude nachádzať na prednej strane, ponúkne pomer strán 4:3 a rozlíšenie 800 x 600 pixelov.

Malá informačná OLED obrazovka prevezme funkcie ako Moto Display, rýchle nastavenia, zobrazenie počasia, upozornení a tak podobne. Snímač odtlačkov výrobca umiestní do loga Motoroly na zadnej strane smartfónu.

motorola razr
Jedna z patentových skíc pre Motorolu Razr

2730 mAh batérii doplní energiu 27W TurboPower nabíjanie. Predbežnú a zatiaľ neoficiálnu charakteristiku uzatvára použitie operačného systému Android vo verzii 9 Pie.

Sklamanie na záver. Skladacia Motorola Razr bude dostupná neskôr v tomto roku, a to exkluzívne prostredníctvom amerického operátora Verizon. Údajne sa plánuje vyrobiť len 200 000 kusov. Cena za kus sa má pohybovať okolo 1500 amerických dolárov.