Samsung: Do konca roka chceme predať 60 miliónov kusov Galaxy S10

Samsung si verí. Tento rok má byť pre firmu poriadne úspešný.

0
displej
Samsung Galaxy S10+

Vyzerá to tak, že Samsung svojou novinkou, Galaxy S10, trafil klinec presne po hlavičke. Zjavné je to aj z predajných čísel nie len u nás na Slovensku, ale aj v celom svete. Juhokórejský gigant teraz tvrdí, že do konca roka 2019 plánuje predať 60 miliónov zariadení, čo rozhodne nie je málo.

Aj napriek tomu, že rozdiely medzi jednotlivými krajinami sú veľké, Galaxy S10 je jednoznačne úspešným zariadením. Naznačuje to aj správa zo servera DigiTimes, ktorá odhaduje, že Samsung v porovnaním s Galaxy S9 zaznamenal 10 – 15 % nárast. To by teda znamenalo, že 60 miliónov predaných kusov je viac než možný cieľ.

Samsung momentálne čelí obrovskej konkurencii zo strany čínskeho Huawei, ktorej tento rok úspešne odoláva. Je to možno aj vďaka tomu, ako sa mu podarilo vylepšiť a zatraktívniť mid-range sériu zariadení Galaxy A, priniesť na trh 5G verziu svojho smartfónu a ukázať, ako bude s príchodom Galaxy Fold vyzerať budúcnosť.

Samsung sa spolieha na vyváženosť medzi osvedčenými zariadeniami a inováciami, čo mu môže zabezpečiť prvú priečku medzi výrobcami aj na ďalší rok. Uvidíme však či opäť nezaspí na vavrínoch.