s10 5g

Samsung Galaxy S10 5G je komunikačné delo: Dáta prenáša rýchlosťou 2,6 Gb/s!

Samsung Galaxy S10 5G ukazuje ako bude vyzerať budúcnosť mobilného pripojenia. 10 GB súbor stiahol za 30 sekúnd.

Na svet sa pomaly ale isto predierajú prvé zariadenia vybavené 5G konektivitou. Zatiaľ, čo sa slovenskí operátori na príchod siete 5. generácie len pripravujú, v Južnej Kórei už zariadenia veselo testujú. Jedným z operátorov, ktorí sa rozhodol sieť poriadne otestovať je SK Telekom.

Juhokórejský operátor dokázal na novom Galaxy S10 5G dosiahnuť prenosové rýchlosti až 2,6 Gb/s, čo je na telefón úplná šialenosť, informoval server GSMArena. Reálna rýchlosť, bez zásahu sieťových kúzelníkov, sa ustálila na 1,5 Gb/s. Aby SK Telekom dosiahol 2,6 Gb/s, spojil prenosové rýchlosti 4G a 5G.

Operátor pritom tvrdí, že vyskúšal sťahovanie 10 GB súboru, čo na ich sieti trvalo 30 sekúnd. Tam však ale ani zďaleka nekončia. Spoločnosť chce pokračovať v zrýchľovaní, až kým nedosiahnu najrýchlejšie pripojenie spomedzi všetkých operátorov na domácom trhu.

Samsung Galaxy S10 5G je výzorovo veľmi podobný klasickému Galaxy S10+. Má však väčší displej, dva ToF fotoaparáty (jeden vpredu, jeden vzadu), väčšiu 5 000 mAh batériu a 5G modem.

Total
8
Zdieľaní