Nokia 9

Nokia 9 PureView je vybavená veľmi presným a bezpečným rozpoznávaním tváre

Konzorcium HMD Global predstavilo na podujatí Mobile World Congress 2019 tri nové smartfóny. Popri menej zvučných modeloch Nokia 3.2 a 4.2 to bola aj dlho očakávaná Nokia 9 PureView.

Konzorcium HMD Global predstavilo na podujatí Mobile World Congress 2019 tri nové smartfóny. Popri menej zvučných modeloch Nokia 3.2 a 4.2 to bola aj dlho očakávaná Nokia 9 PureView.

Nokia 9 PureView má až päticu fotoaparátov, ktoré využívajú technológie spoločnosti Light. Tie patria ku kľúčovým prvkom celého zariadenia a môžu rozhodnúť o jeho prípadnom (ne)úspechu.

Nokia 9 PureView je ale zaujímavá aj po iných stránkach. Máme tu QHD OLED displej, absolútne čistý operačný systém v podobe, v akej ho využívajú zariadenia radu Pixel, prémiovú konštrukciu, výkonný, aj keď vlaňajší čipset Snapdragon 845 a rozpoznávanie tváre.

Nokia 9 PureView, Nokia 3.2 a Nokia 4.2 sú vo vôbec po prvýkrát vybavené autentifikáciou pomocou rozpoznávania tváre vlastníka smartfónu. Nokia tak vlastne dobieha ostatných konkurenčných výrobcov, ktorí túto technológiu pri svojich zariadeniach využívajú už dlhšie.

nokia 9
Nokia 9 PureView

Rozpoznávanie tváre v nových Nokiách je však veľmi bezpečné a presné. Nazýva sa TrulySecure a podarilo sa jej získať certifikáciu bezpečnostnej organizácie FIDO. Toto rozpoznávanie tváre sa pýši presnosťou 99,999 %.

Veľmi presné a rýchle rozpoznávanie strážia pokročilé algoritmy, ktorých úlohou je odhaliť pokus o neoprávnené odomknutie zariadenia cudzou osobou alebo tzv. falošnou tvárou vlastníka.

Podľa výrobcu je toto rozpoznávanie tváre „takmer nemožné oklamať“. Nokia 9 PureView tak má spolu s menšími súrodencami jedno z najbezpečnejších riešení na trhu, ktoré sa však najskôr patrí otestovať.

Už sme neraz videli, ako sa tieto spôsoby autentifikácie podarilo prekabátiť obyčajnou fotkou tváre vlastníka a podobne. Nokia 9 PureView je už na ceste k nám a určite sa pozrieme aj na túto funkciu, nielen na pôsobivý fotoaparát a ďalšie vlastnosti.

Total
2
Zdieľaní