Seat el-Born

Seat ukázal novinku: Jeho elektromobil ponúkne 400 km dojazd aj 201 koní

Svet sa dočká nového elektromobilu s hatchback karosériou. Tentokrát so značkou Seat, ktorý nesklame ani náročnejších používateľov.

Svet sa dočká nového elektromobilu s hatchback karosériou. Tentokrát so značkou Seat, ktorý nesklame ani náročnejších používateľov. Zo súčasného konceptu el-Born by mal byť v neďalekej budúcnosti plnohodnotný kúsok s dojazdom o veľkosti cez slušných 400 kilometrov a 150 kW výkonom.

Podrobnosti vieme priamo od automobilky. Tá nám ich prezradila počas nedávneho odhalenia konceptu. Produkciu chce spustiť v priebehu nadchádzajúceho roka.

“el-Born je ultimátnym prekladom nášho emotívneho Seat dizajnu do nového sveta elektrických vozidiel. Náš dizajnérsky tím bral atraktívnosť nášho prvého plne elektrického vozidla veľmi vážne. Myslím si, že jazdenie na elektromobiloch má byť vzrušujúce, zábavné. Spravíme všetko pre to, aby zákazníci začali elektromobily milovať,” uviedol na margo odhalenia šéf dizajnu v spoločnosti Seat.

Seat el-Born

Seat el-Born

Seat el-Born

Seat el-Born

Okrem toho sme sa ale dozvedeli aj to, že nový elektromobil postavia na univerzálnej platforme MEB, pričom ponúkne rýchle 100 kW nabíjanie (80 percent v priebehu 47 minút) vrátane akcelerácie, ktorá umožní zrýchliť z nuly na stovku za približne 7,5 sekundy. Používateľ dostane k dispozícii 201 konských síl, a to vrátane 400 km dojazdu. Pri jeho výpočte využili štandard WLTP.

Rovnako ale možno počítať i s autopilotom. Aj keď nebude na takej úrovni, na akej ho má Tesla, 2. level autonómneho riadenia nám počas šoférovania vie pomôcť s asistenciou.

Výroba nového elektromobilu z dielne Seat prebehne v nemeckej fabrike koncernu Volkswagen. Kedy, zatiaľ nevieme. Dopočuli sme sa iba o roku 2020.

Total
13
Zdieľaní