Lacná aj drahá: Nintendo by tento rok malo predstaviť až dve nové herné konzoly

Dočkáme sa Lite aj Pro verzie novej generácie konzoly Switch?

0
Nintendo Switch
Nintendo Switch

Japonský priekopník z herného priemyslu pripravuje dve nové herné konzoly. Jedna z nich bude určená pre nenáročných a tá druhá zase pre náročných zákazníkov spoločnosti Nintendo. V oboch prípadoch by ale mala niesť názov Switch.

Ak pôjde teda všetko podľa plánov výrobcu, počas nadchádzajúcich mesiacov by sme mali spoznať Lite aj Pro verziu novej generácie populárnej konzoly. Za únikom stojí ostrieľaný spravodajský plátok The Wall Street Journal, takže mu tentokrát môžeme dôverovať viac ako za bežných okolností.

Na novinku upozornil web The Verge.

Lite verzia Switch ponúkne odľahčenú hardvérovú výbavu vrátane jednoduchšieho konštrukčného prevedenia. Potenciálni používatelia musia preto počítať s absenciou niektorých funkcionalít, ako je napríklad vibrácia či možnosť pretransformovať herný ovládač do rôznych podôb. Teda aspoň tak naznačujú dostupné informácie.

Model Switch Pro by mal pre zmenu vyniknúť špičkovým výkonom, o čo sa postará integrácia moderného hardvéru z dielne spoločnosti Nvidia. Súčasný procesor X1 je už príliš starý, kvôli čomu obľúbená japonská konzola výrazne zaostáva za konkurenciou.

Všetko nasvedčuje tomu, že oba kúsky spoznáme počas nadchádzajúceho podujatia E3, ktoré sa bude konať v júni. Pokiaľ sa tak predsa len stane, nová generácia príde po dva a pol roku od predstavenia Nintendo Switch.