Netflix

Pirátov je čoraz menej: Netflix dokázal to, čo sa Hollywoodu nepodarilo

Odborníci zistili, že ak poskytnete pirátovi cenovo dostupné streamovacie služby, prestane z neho byť pirát. Teda aspoň vo väčšine prípadov.

Odborníci zistili, že keď poskytnete cenovo dostupné streamovacie služby pirátovi multimediálneho obsahu, prestane z neho byť pirát. Teda aspoň vo väčšine prípadov. Aj keď máte k dispozícii filmy a seriály za pár drobných, vždy sa nájde niekto, kto nie je ochotný zaplatiť ani cent.

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Vocus Group NZ na viac ako tisícke ľudí z Nového Zélandu, ktorých sa pýtali, či už prišli do kontaktu s nelegálnym obsahom a či sú s ním v kontakte ešte aj v týchto dňoch. Približne 50 % z opýtaných to síce nepoprelo, no iba 10 % ho vyhľadáva až dodnes. A prsty v tom vraj nemá nič iné ako internetové služby v štýle populárneho Netflixu.

“Ľudia dnes pozerajú menej pirátskeho materiálu a v neďalekej budúcnosti by to malo byť ešte lepšie. Prsty v tom má prevažne lacný, jednoducho dostupný prístup k voľnému či platenému materiálu z Netflixu alebo YouTube,” uviedol jeden z vrcholových manažérov vyššie spomínanej telekomunikačnej spoločnosti.

“Prieskum potvrdzuje to, čo si inštinktívne myslia viacerí internetoví špecialisti: pirátstvo nie je poháňané kriminálnikmi, je poháňané ľuďmi, ktorí nemajú k dispozícii jednoducho alebo lacno dostupný obsah, aký chcú.”

Streamovacie služby v podstate eliminovali nutnosť platiť za každý film alebo seriál zvlášť, ako tomu bolo počas éry iTunes. Namiesto toho si raz za mesiac naúčtujú jeden relatívne malý fixný poplatok, za ktorý nám potom poskytnú neobmedzený prístup k databáze s ich obsahom. Vďaka tomu si ho vieme pozrieť kedy chceme a koľkokrát chceme.

TIP REDAKCIE
Známu kryptomenovú burzu napadli hackeri, ukradli milióny dolárov
Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať