huawei mate 9

Huawei začína rozposielať Android 9 Pie pre smartfóny Mate 9 a Nova 2s

Spoločnosť Huawei pokročila v príprave aktualizácií pre svoje ďalšie popredné zariadenia, ktoré boli predstavené ešte na prelome rokov 2016/2017.

Spoločnosť Huawei pokročila v príprave aktualizácií pre svoje ďalšie popredné zariadenia, ktoré boli predstavené ešte na prelome rokov 2016/2017. Menovite, update sa týka modelov Mate 9, Mate 9 Pro, Mate 9 Porsche Design a Nova 2s.

Huawei si pre tieto zariadenia pripravil nové užívateľské prostredie EMUI 9, ktoré je postavené na základoch OS Android 9 Pie.

V porovnaní s predchádzajúcou verziou EMUI 8 toto prostredie pracuje svižnejšie o približne 25 %, zrýchlil sa čas potrebný pre spúšťanie aplikácií a nechýba ani doping pre grafický výkon v podobe technológie GPU Turbo 2.0.

huawei nova 2s
Huawei Nova 2s na propagačnej snímke výrobcu.

Ak jedno z uvedených zariadení vlastníte, aktualizáciu by ste mohli dostať niekedy v najbližších týždňoch. Momentálne sa začala šíriť v domovskej krajine výrobcu v ďalekej Číne.

Po tejto expanzii prídu na rad ďalšie regióny sveta, Európu nevynímajúc. Obvyklá dávka trpezlivosti je teda na mieste. O nový kus softvéru ale vlastníci rozhodne ukrátení nebudú.

Total
2
Zdieľaní