iPad z minulého roka

Touch ID aj 3,5 mm jack: Tohtoročný iPad mnohých zrejme prekvapí

Vyzerá to tak, že sa i tento rok dočkáme klasického iPadu s legendárnym 3,5 mm portom a bezpečnostnou funkcionalitou Touch ID.

Vyzerá to tak, že sa aj tento rok dočkáme klasického 9,7″ iPadu s legendárnym 3,5 mm jackom a bezpečnostnou funkcionalitou Touch ID. To by pre potenciálnych používateľov ale zároveň znamenalo, že môžu očakávať viac menej tradičný dizajn s hrubými rámikmi.

Posledné špekulácie, ktoré kolovali internetom pritom hovorili niečo odlišné. Podľa ich informácií by mal ísť tohtoročný iOS tablet v šľapajách svojho lepšie vybaveného aj drahšieho súrodenca iPad Pro. Ostrieľaný japonský server Macotakara s tým ale nesúhlasí.

Apple podľa jeho čerstvých informácií zachová konštrukčno-vizuálne prevedenie predchádzajúcej generácie, a to vrátane biometrického snímača odtlačkov prstov či 3,5 mm jacku. Vďaka tomu nemusí integrovať Face ID, teda rozpoznávanie tváre, a ani hľadať spôsoby, ako zredukovať rámiky okolo zobrazovacieho panelu.

V poradí už siedma generácia iPadu by teda nemala priniesť žiadnu revolúciu, ale len klasickú evolúciu. Čerstvo rozposlané pozvánky na mediálne podujatie tvrdia, že predstavenie prebehne koncom tohto mesiaca. Jabĺčko nám ale zrejme ukáže aj novú generáciu bezdrôtových slúchadiel AirPods alebo svoju streamovaciu službu, prostredníctvom ktorej bude ponúkať filmy a seriály z vlastnej produkcie.

Total
1
Zdieľaní