Huawei P30 Pro

FOTO Huawei P30 Pro pózuje na živých fotografiách

Po oficiálne vyzerajúcich renderoch sme sa nakoniec dostali aj k živým záberom. Huawei P30 Pro nám prostredníctvom nich ukazuje konštrukčné detaily.

Po oficiálne vyzerajúcich renderoch sme sa nakoniec dostali aj k živým záberom. Huawei P30 Pro nám prostredníctvom nich ukazuje konštrukčné detaily svojej zadnej strany, kde nechýba ani neobvykle hranatý fotoaparát.

Všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o tú časť hardvéru, ktorá umožní 10x zoom pri veľmi malej strate kvality. Tu sa môžete presvedčiť na vlastné oči. Fotí to naozaj skvele.

S niečím podobným pritom len nedávno vyrukoval aj konkurent Oppo. Z toho možno vydedukovať, že máme česť s ďalším veľkým trendom mobilného priemyslu. Uvidíme teda, či si táto zaujímavá inovácia získa srdcia používateľov, no zatiaľ to vyzerá nádejne.

Živé fotografie Huawei P30 Pro pochádzajú zo servera SlashLeaks a je na nich príležitosť vidieť identické vizuálno-konštrukčné prevedenie ako na spomínaných renderoch. Trio fotoaparátov teda i v tomto prípade dopĺňa takzvaný ToF (Time of Flight) snímač, LED blesk a skrytý laser.

Čo sa týka celkového dizajnu, nová vlajková loď bude pripomínať minuloročnú generáciu P20 Pro. Krivky zostanú viac menej tie isté, čo platí aj o zadnej strane s lesklým povrchom, ktorú by malo tvoriť buď odolné sklo alebo keramika. Huawei zrejme pristúpi k veľmi podobnej stratégii, akú tento rok zvolil aj Samsung.

Predstavenie P30 Pro prebehne koncom marca v Paríži, kde nám spoločnosť Huawei ukáže i slabšie vybavený model Huawei P30. Máme sa teda na čo tešiť. Galaxy S10 zdvihol latku celkom vysoko.