Kyborg Neil Harbisson

5 dôvodov, prečo navštíviť technologický festival IXPO

Koncom apríla sa na bratislavskom Tyršovom nábreží uskutoční prvý ročník ambiciózneho festivalu IXPO, aký u nás zatiaľ nemá obdoby.

Koncom apríla sa na bratislavskom Tyršovom nábreží uskutoční prvý ročník ambiciózneho festivalu IXPO, aký u nás zatiaľ nemá obdoby. Pod obrovským stanom budú k dispozícii najmodernejšie technologické vymoženosti, najhorúcejšie novinky z herného priemyslu, prednášky ostrieľaných spíkrov či dokonca čoraz populárnejší eSport.

To najpodstatnejšie ale je, že pôjde o udalosť pre každého, nielen pre technologického nadšenca alebo náruživého hráča. Počas IXPO si príde na svoje snáď každý jeden moderný človek.

Takmer všetko sa bude točiť okolo najnovších trendov v spotrebiteľskej elektronike, finančníctve a trendov na telekomunikačnom trhu. Hlavnou témou bude virtuálna realita, kryptomeny alebo 5G a internet vecí. Jednoducho všetko, čo má potenciál hýbať svetom.

Unikátna udalosť pre každého

Festival IXPO nebude iba o prezentovaní nadčasových inovácií či prednáškach odborníkov. Tí, ktorí sa ho zúčastnia, si budú môcť prítomné technologické vymoženosti vystavovateľov dokonca i vyskúšať.

Hlavné piliere festivalu IXPO
Piliere festivalu IXPO

Pôjde o elektrické motorky, elektrické autá, 3D tlačiarne, dátové konektivity, inteligentné domácnosti, virtuálne svety, pokročilých robotov alebo zeleninu z vertikálnej aquaponickej farmy. Koncom apríla príde do Bratislavy budúcnosť a zúčastnení dostanú príležitosť spoznať ju medzi prvými na svete.

Technológie aj inovácie

Už len samotnú vstupenku si môžete zaobstarať prostredníctvom kryptomeny Bitcoin alebo Litecoin. Ak teda nejakú máte, nič vám nebráni v tom, aby ste ju použili namiesto eura. Organizátori festivalu mysleli na každý jeden podstatný detail, vďaka ktorému IXPO vzbudzuje dojem nadčasovej udalosti, aká na Slovensku ešte nebola.

Preto nie je žiadnym veľkým prekvapením, že medzi hlavné piliere podujatia patrí aj fenomén s názvom kryptomeny. Na festival prídu ostrieľaní odborníci z Paralelná Polis, ktorí zoznámia širokú verejnosť s digitálnymi menami. Ukážu im praktické využitie a vysvetlia, ako to všetko funguje. Jednoducho povedané, otvoria im bránu do záhadného kryptosveta.

“Sme jedna veľká komunita. Naučíme vás, ako používať kryptomeny v bežnej praxi, pomôžeme vám založiť vašu prvú kryptopeňaženku a zakúpiť svoj prvý Bitcoin.”

polis 2

Spíkri a ich skúsenosti

Festival IXPO ponúkne svojim návštevníkom príležitosť zúčastniť sa na prednáške niektorého z pozvaných spíkrov. Tých nie je 5, 10 a ani 20, ale cez 100. A aby toho náhodou nebolo málo, nechýba medzi nimi ani kyborg Neil Harbisson. Na svoje si prídu milovníci vedy, gamingu, financií, kryptomien a aj robotiky, fantasy či umelej inteligencie.

Gaming a všetko, čo s ním súvisí

Ďalším z pilierov festivalu je gaming. Súčasťou IXPO bude preto aj najväčšia herná zóna na Slovensku. A to bez akýchkoľvek žartov. O zážitok sa postará elektronika od spoločností ako Samsung, HP, Sony, Microsoft, Legion alebo Kvant. Tá so sebou prinesie jedinečnú VR Racing Car, aby si návštevníci zajazdili v digitálnom svete.

ixpo 4
Máme sa na čo tešiť

Elektronický šport

IXPO poskytne hráčom populárnej battle royale hry Fortnite príležitosť zmerať si sily s inými účastníkmi. Tí najlepší z najlepších dokonca získajú i hodnotné ceny. Najskôr sa však musia zaregistrovať priamo na oficiálne web stránke festivalu a potom ešte aj uspieť v kvalifikácii. Finále prebehne na NAY STAGE a stretne sa v ňom 16 ľudí. O zábavu bude teda postarané.

Total
21
Zdieľaní