Elon Musk: Crossover Tesla Model Y je pripravený na výrobu

Vizionár Elon Musk prezradil, že schválil finálny prototyp avizovaného elektromobilu Model Y. Vývoj sa teda už podľa všetkého blíži do cieľa.

Vizionár Elon Musk prezradil, že schválil finálny prototyp avizovaného elektromobilu Model Y. Vývoj sa teda už podľa všetkého blíži do cieľa. Problém však tkvie v tom, že kapacity spoločnosti Tesla budú pripravené až o rok. Všetky výrobné fabriky sú v týchto dňoch maximálne vyťažené.

Nedávno nám to naznačil aj obrovský stan pred kalifornskou fabrikou, ktorý kryl prítomné inteligentné výrobné stroje. Automobilka tak dočasne rozšírila výrobný proces, aby urýchlila produkciu ľudového elektromobilu Model 3, čo sa jej nakoniec aj podarilo.

O avizovanom kúsku Tesla Model Y nevieme zatiaľ takmer vôbec nič, pretože nám ho výrobca ešte oficiálne nepredstavil. Vieme iba to, že pôjde o malé SUV na elektrickú energiu s podobou veľkého SUV Model X.

Ako informuje The Verge, Elon Musk počas prezentácie kvartálnych obchodných výsledkov prezradil, že ak pôjde všetko podľa plánov, tak produkcia elektrického crossoveru odštartuje už koncom roka 2019. Všetko tu teda závisí od okolností. Pokiaľ nenastanú žiadne veľké komplikácie, napríklad pri rozbehu procesu, prvé sériovo vyrobené vozidlá môžu byť na svete už začiatkom roka 2020.

TIP REDAKCIE
Rad Galaxy Note zrejme skončí nadobro, Samsung mal zastaviť výrobu

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať