trump cook

Donald Trump opäť perlil: Šéfa Apple Tima Cooka oslovil menom „Tim Apple“

Americký prezident Donald Trump si servítku pred ústa nekladie ani vtedy, keď sa do rôznych problematík úplne nevyzná.

Americký prezident Donald Trump si servítku pred ústa nekladie ani vtedy, keď sa do rôznych problematík úplne nevyzná. Jednou z jeho menej silných stránok sú určite technológie, o čom svedčí napríklad jeho výrok o tom, že občania USA si nezaslúžia len 5G ale rovno aj 6G, ktoré chce čo najskôr. Takáto technológia pritom ešte vôbec neexistuje.

Jeho najnovším prešľapom je skomolenie mena šéfa najhodnotnejšej spoločnosti na svete, Apple, Tima Cooka. Ten sa podľa Trumpa volá Tim Apple.

Trump Cooka oslovil nesprávnym priezviskom ešte v stredu v Bielom dome počas stretnutia poradného orgánu pre americký pracovný trh, kde sa preberal aj význam technológií pri vzdelávaní. „Ďakujem Timovi Applovi,“ povedal Trump s vážnym výrazom v tvári a pokračoval v ďalšom programe.

Nie je to prvýkrát

Trump mená skomolil už niekoľkokrát. Tak napríklad, šéf Amazonu, Jeff Bezos, sa podľa amerického prezidenta volá „Jeff Bozo“. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zas „Betanjahu“. Rovnaký prešľap sa mu podaril aj pri šéfovi spoločnosti Lockheed, Martinovi Marillyn Hewsonovi, ktorého nazval „Marillyn Lockheed“.

Total
2
Zdieľaní