Donald Trump

Donald Trump je nespokojný: Amerika potrebuje 6G siete, musíme byť najlepší

Svet sa ešte len dôkladne pripravuje na príchod mobilných sietí 5. generácie a americký prezident Donald Trump už volá po 6G.

Svet sa ešte len dôkladne pripravuje na príchod mobilných sietí 5. generácie a americký prezident Donald Trump už volá po 6G. Miestne spoločnosti by mali podľa jeho čerstvých slov buď dupnúť na plyn alebo uhnúť z cesty, aby nezavadzali. Spojené štáty vraj nemôžu zaostávať.

Vyplýva to z nedávno publikovaného tweetu, ktorý stihol medzičasom rozpútať poriadne mediálne tornádo. Všetko totiž nasvedčuje tomu, že nejde o žiadny vtip.

Skôr sa to dá označiť za ďalší nepriamy útok na čínsku telekomunikačnú spoločnosť Huawei. Keďže sú jej 5G technológie na veľmi pokročilej úrovni, prezident chce nadobudnúť generačnú prevahu, aby tak získal pred Čínou výrazný náskok. A nielen pred ňou, ale rovno pred celým svetom.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Kúpa Twitteru je pozastavená, tvrdí Musk. Čo sa stalo?

V ďalšom tweete, kde naráža na snahu USA zastaviť Huawei, píše okrem iného i to, že “musia byť za každých okolností lídrom vo všetkom, čo robia, predovšetkým však vtedy, keď ide o fascinujúci svet technológií”.

V Spojených štátoch amerických zrejme konečne pochopili, že brániť konkurencii prinášať inovácie nemá absolútne žiadny význam. Práve naopak, svet to iba zbytočne brzdí v napredovaní. Najlepší spôsob, ako dokázať svoju konkurenčnú prevahu, sú predsa ešte lepšie inovácie, nie nekalé praktiky.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať