chrome

Aktualizujte si prehliadač Chrome na všetkých platformách, obsahuje vážnu zraniteľnosť

Ak patríte medzi používateľov prehliadača Chrome od Google, skontrolujte si dostupnosť aktualizácie.

Ak patríte medzi používateľov prehliadača Chrome od Google, skontrolujte si dostupnosť aktualizácie. Najpopulárnejší internetový prehliadač totižto obsahuje nezanedbateľnú chybu, ktorú by mohli zneužiť kybernetickí útočníci.

Výzva sa týka všetkých verzií prehliadača Chrome. Ako mobilnej, tak tej určenej pre počítače s operačným systémom Mac, Windows a Linux. Bezpečnostným expertom spoločnosti Google sa podarilo identifikovať tzv. zadné vrátka.

Chyba sa týka programovateľného rozhrania FileReader. Vďaka nej môžu internetové stránky čítať obsah lokálneho úložiska mobilných či iných zariadení, na ktorých je tento prehliadač používaný.

Google rozposiela opravné aktualizácie s vysokou prioritou od minulého piatka. Je teda možné, že sa váš prehliadač Chrome už aktualizoval, resp. ste prehliadač aktualizovali manuálne.

chrome

Pokiaľ používate Chrome vo verzii 72.0.3626.121 a vyššej, záplatu už máte nainštalovanú. Ak nie, vyčkajte na aktualizáciu a z preventívnych dôvodov zatiaľ používajte iný internetový prehliadač.